Anasayfa / Politika / CHP’den yeni bir seçim atağı

CHP’den yeni bir seçim atağı

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) iptal ederek 23 Haziran’da yeniden yapılmasına karar verdiği İstanbul seçimlerine yönelik CHP’de 100’ün üzerinde milletvekili kampanya katılması için görevlendirilmişti. Bu kapsamda milletvekilleri arasından 39 ilçe için sorumlular atanırken, farklı seçmen profillerine yönelik de vekillerden oluşan özel çalışma grupları oluşturuldu. İlçe sorumluları o ilçe için oluşturulan çalışma gruplarının saha çalışmalarını koordine ediyor. Bu kapsamda; hemşehri ziyaretleri başta olmak üzere, “bire bir temas” politikası çalışmaları yürütülüyor.

İMAMOĞLU’NUN KARADENİZ TURU

Çalışmalar kapsamında partinin dokuz günlük Ramazan Bayramı tatilinde izleyeceği strateji de belirlendi. Edinilen bilgiye göre CHP’nin; İstanbul’da bulunan milletvekilleri ve Parti Meclisi üyelerinin de aralarında bulunduğu çalışma grupları için yeni bir görevlendirme yapıldı. Buna göre, Ramazan Bayramı tatilinde memleketlerine gidecek olan İstanbullu seçmenlere, “bayram takibi” yapılması kararlaştırıldı.

CHP temsilcilerinin bayramda, İstanbul’a en fazla göç veren illere giderek, burada da Ekrem İmamoğlu’na destek isteyeceği öğrenildi. Çalışma kapsamında; Sivas, Ordu, Giresun, Tokat, Samsun, Trabzon ve Malatya gibi illere ağırlık verileceği bildirildi. Bu illerde görevlendirilecek isimler dışındaki milletvekillerinin de kendi memleketlerinde çalışma yapması kararlaştırıldı.
İstanbul adayı İmamoğlu’nun da bayramda Karadeniz turuna çıkmasının planlandığı bildirildi. İmamoğlu’nun ilk olarak dedesinin Trabzon’daki mezarını ziyaret etmesi ardından ise Ordu ve Giresun gibi illere giderek, İstanbul seçimi için destek istemesi bekleniyor.c

Kontrol Edin

Sezai Temelli’den CHP’ye eleştiri

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Sakarya’daki ta-nk palet fabrikasının satışına karşı eylem yapan ancak …