Anasayfa / Politika / Cumhur İttifakı’ndaki çatlak büyüyor

Cumhur İttifakı’ndaki çatlak büyüyor

Cumhur ittifakı’nın Kastamonu krizi büyüyor. MHP’den AK Parti’ye geçen iki ilçe belediyesinde Ülkü Ocakları Başkanlarının çöp toplama hizmetlerine verilmesinden dolayı MHP İl Başkanı Yüksel Aydın’ın gösterdiği tepkiye, AK Parti İl Başkanından cevap geldi.

Cumhur İttifak’ında Kastamonu’da ortaya çıkan gerginlik büyümeye devam ediyor. 31 Mart yerel seçimlerinde, Kastamonu’nun Bozkurt ve İnebolu ilçelerinde belediye MHP’den AK Parti’ye geçmiş ve bu ilçelerde belediyede çalışan ilçe Ülkü Ocakları Başkanları temizlik işlerine verilmişti.

Yüksel Aydın

MHP Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın ise, yaptığı bir basın toplantısında bu ilçelerde Ülkü Ocakları Başkanlarının temizlik görevlisi yapılmasına tepki göstermiş ve AK Parti’ye yönelik, “Ben sizi uyardım, beni böyle konuşmak zorunda bırakmayın. Tamam, yerini değiştirebilirsin ama ocak başkanımızı çöpe veremezsin. Bu hatadan dönün. Gerekirse bunu Ankara’ya taşırım. Bakın bunun karşılığında vereceğimiz cevap çok ağır olur kaldıramazsınız. Son bir şey söyleyeceğim bu konuda, dalımızı kıranın ağacını kökünden söker atarız” demişti.

Doğan Ünlü

“MEYDAN OKUMAYA DEVAM EDERSE…”

Yeniçağ’dan Fatih Ergin’in haberine göre, MHP İl Başkanı Aydın’ın bu sözlerine AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü’den aynı sertlikte cevap geldi.

Ünlü, “MHP İl Başkanının 2 ilçemizde 2 belediye personelinin yer değişikliği ile ilgili tehditkâr bir şekilde söylemi var. ‘Dalımızı kıranın, ağacını kökünden sökerim’ diyor. Bahsettiği ağaç, kökünü sökerim dediği ağaç AK Parti ağacı ise, AK Parti ağacı ulu bir çınardır. Bırakın bu ağacın kökünü sökmeye, yaprağına dahi kimsenin dokunmaya gücü yetmez. Şayet birileri Cumhurbaşkanımızın kurmuş olduğu AK Parti’mize, teşkilat mensuplarımıza meydan okumaya devam ederse, o meydanda en son çekilen ben ve benim teşkilatım olur.” İfadelerini kullanarak, MHP İl Başkanını hedef aldı.

Kontrol Edin

Arınç, Babacan ve Davutoğlu’nun iktidarına bakın yüzde kaç ihtimal verdi

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, AK Parti’nin 18. kuruluş yıl dönümünde 11. Cumhurbaşkanı …