Anasayfa / Güncel / Cumhuriyet gazetesinde istifalar devam ediyor

Cumhuriyet gazetesinde istifalar devam ediyor

Cumhuriyet Vakfı’ndaki yönetim değişikliğinden sonra Cumhuriyet gazetesinde yaşanan istifalar devam ediyor. Gazeteden istifa edenlerin sayısı 27’yi buldu.

Bülent Özdoğan, Faruk Eren ve Erdem Gül görevden alındı; Aslı Aydıntaşbaş, Aydın Engin, Çiğdem Toker, Hakan Kara, Musa Kart, Melis Alphan, Ahmet Tulgar, Güray Öz, Bağış Erten, Tayfun Atay, Kemal Can, Mirgün Cabas, Barbaros Şansal, Mahir Ünsal Eriş, Zeynep Miraç Özkartal, Murat Sabuncu, Ceyda Karan, Bülent Mumay, Bülent Şık, Ahmet İnsel, Binnaz Saktanber, Müjde Yazıcı Ergin ve son olarak Kadri Gürsel ve Kemal Göktaş gazete ile yollarını ayırdı. Gazeteden ayrılan yazarlar  arasında ismi geçen Özgür Mumcu ise “roman ve akademi çalışmaları” gerekçesiyle yazılarına ara verdiğini söyledi.

İstifa dilekçesinin bugün alındığının teyit edildiğini söyleyen Gürsel, sosyal medya hesabı Twitter’dan şu mesajı paylaştı:

“Cumhuriyet Vakfı yönetiminde geçen cuma meydana gelen değişikliği izleyen haftanın ilk iş gününde gazeteye gönderdiğim istifa dilekçemin bugün alındığı, personel müdürlüğü tarafından teyit edildi.”

Gazeteyle ilişkisini kesttiğini açıklayanlar arasına Kemal Göktaş da katıldı. Göktaş istifasını kendi bloğunda yayımladığı “Cumhuriyet’e veda” başlıklı yazıyla duyurdu.

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …