Anasayfa / Politika / Davutoğlu AK Parti’den istifa etti: Bakın kimler Davutoğlu ile birlikte istifa etti?

Davutoğlu AK Parti’den istifa etti: Bakın kimler Davutoğlu ile birlikte istifa etti?

AK Parti’den kesin ihracı istenen eski başbakan Ahmet Davutoğlu, eski AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, eski AK Parti İstanbul Milletvekili Abdullah Basçı ve eski AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün ile birlikte yaptığı basın açıklamasıyla AK Parti’den istifa ettiklerini açıkladı.

AK Parti’den kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilen eski başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara’da basın toplantısı düzenledi. Davutoğlu kendileri için alınan ihraç talebiyle 18 yıl önce kurulan AK Parti’nin tasfiye edildiğini söyleyerek istifa ettiklerini açıkladı.

“AK Parti’nin tabanını kendi genel başkanını ihraç edildiğini görme üzüntüsünden kurtarmak için yıllarca alın terimizi ve fikir emeğimizi verdiğimiz partimizden istifa ediyoruz.” diyen Davutoğlu yeni bir siyasi yola çıkmanın tarihi bir sorumluluk olduğunu söyledi.

Davutoğlu’nun açıklamalarından öne çıkan kısımlar şu şekilde:

“Hayatımıza anlam katan değerlerin bir siyasi yapış şeklinde tarihe yansıması olarak gördüğümüz ve başarısı için bütün varlığımızı koyduğumuz partimizden ihraç talebiyle karşısına geleceğimizi tahayyül bile edemezdik.”

“Bizim için ihraç teklifinin yapıldığı 2 Eylül 2019, AK Parti’nin kuruluş ilkelerinden vazgeçtiğini ilan ettiği tarihtir.”

“Dar bir kadronun kontrolüne girmiş AK Parti’nin ülkemizin sorunlarına çare olma imkanı kalmamıştır. İç muhasebe, ortak akıl ve istişare kanallarının kapalı olduğu, içeride bir dönüşümün imkanının kalmadığı da aşikardır.”

Öte yandan Ankara kulislerinde bugün AK Parti’den 400 kişinin istifa edeceği iddia ediliyor

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …