Anasayfa / Politika / Davutoğlu’na ‘Serok Ahmet’ diyen Bahçeli’den Diyarbakır eleştirisi

Davutoğlu’na ‘Serok Ahmet’ diyen Bahçeli’den Diyarbakır eleştirisi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP, HDP, İmamoğlu ve partisinden istifa eden Ahmet Davutoğlu’nu sert sözlerle eleştirerek, “Milli güvenliğimiz oy hesaplarına kurban verilmemelidir” dedi.

Bayburt’ta partisinin düzenlediği mitingde konuşan Devlet Bahçeli, ihraç talebiyle disipline sevk edilmesinin ardından AK Parti’den istifa eden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’na tepki gösterdi.

Bahçeli, “Partisinden istifasıyla tıynetine ve kulağına fısıldanan gizli gündeme uygun olanı yapan Serok Ahmet, iki de bir başını kaldıran ve geçmişte Kozmik Oda’yı kozmetik odaya çevirip FETÖ’yü buraya sokan şahıs ne yapsa boş, ne söylese boşunadır” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu Yenikapı’da önceki yönetimin kullandığı araçları sergilediği için eleştirerek “Kırık sandalyelilerin varmak istediği yer neresidir” diyen MHP Lideri, şöyle konuştu:

“Diyarbakır’a gidip bölücü ve terör sevici sözde belediye başkanlarına destek veren, hukuki ve meşru idari tasarrufu gaflet ve dalalet olarak yaftalayan bir anlayışın Türkiye’ye vereceği hiçbir şey yoktur. Bunların bildiği, Yenikapı’ya hizmet aracı sergisi açmaktır. Buradaki maksat da esasen 7 Ağustos Yenikapı ruhunu zedelemek, HDP ve PKK ile ortaklığı gizlemeye tevessül etmektir. İha-neti israf bahanesiyle örtme gayretkeşliği, bir bakıma ifritten medet ummanın kötürüm ve köhne kisvesidir. Sözde otomobil israfıyla meşgul olanlar, anaların israf olmuş yıllarını, milli bekayı imha etmek isteyen şerefsizleri nasıl görmezler, nasıl bilmezler?” dedi.

“Milli güvenliğimiz oy hesaplarına kurban verilmemelidir” diyen Bahçeli, “Bugünkü CHP, Atatürk’ün CHP’siyle yollarını ayırmış, Kandil muhipliğine, Pensilvanya muhbirliğine soyunmuştur. CHP, emperyalizmin gece bekçisi, Türkiye düş-manlarının kule nöbetçisidir. Karşımızdaki CHP siyaseti, tarihsel çizgisinden vahim bir sapma haline delalettir. Bu CHP’nin aklı kiralık, siyaseti rehinli, istikameti aşırı risklidir” şeklinde konuştu.

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …