Anasayfa / Ekonomi / Davutoğlu’nun retweeti tartışma konusu oldu

Davutoğlu’nun retweeti tartışma konusu oldu

Yeni parti kurma hazırlığındaki Ahmet Davutoğlu, Merkez Bankası Başkanı’nın görevden alınmasını eleştiren tweeti retweetledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararname ile Merkez Bankası (MB) Başkanı Murat Çetinkaya’nın görevden alınması, ekonomi dünyasında tartışmalara neden oldu.

Merkez Bankası Başkanı’nın kararname ile görevden alınmasına tepkiler sürerken, kararın hukuki olmadığı yönünde de yeni bir tartışma başladı. MB Başkanı’nın görevden alınmasına, eski AK Parti milletvekili, ekonomist İbrahim Mustafa Turhan da sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Turhan’ın tepkisindeki bir ayrıntı ise dikkat çekti.

EKONOMİ KURMAYI MI OLACAK?

Yeni parti kurma hazırlığındaki AKP’li eski Başbakan Ahmet Davutoğlu da, Turhan’ın uzun bir flood şeklinde yazdığı tepkisini retweet yaparak paylaştı. Bu durum, Davutoğlu’nun kuracağı yeni partinin ekonomi kurmayının da İbrahim Mustafa Turhan olduğu yönünde yorumlara neden oldu.

Davutoğlu’nun AK Parti’den Başbakan olduğu dönemde AK Parti milletvekili olan İbrahim Mustafa Turhan, “Merkez bankalarının başkanlık konumu çok kritiktir. Görevden alınan ve yerine atanan kişilerden bağımsız olarak, bu değişikliğin gerçekleşme yöntemine ve zamanlamasına benim aklım ermiyor. Bunun ciddi zararlar verebileceğinden endişe ediyorum” diye yazdı.

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …