Anasayfa / Politika / DBP üyesine para karşılığı ajanlık teklifi

DBP üyesine para karşılığı ajanlık teklifi

DBP PM üyesi, telefonda kendisini ‘istihbaratçıyım’ diyerek tanıtan kişinin kendisine, ‘Siz bize bilgi verin. Biz size istediğiniz parayı verelim’ dediğini söyledi.

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Parti Meclis (PM) Üyesi Erol Demirhan’a, telefonda kendisini “istihbaratçıyım” diyerek tanıtan kişi tarafından ajanlaştırma dayatıldığı öğrenildi. Dayatmayı kabul etmeyen Demirhan, İnsan Hakları Derneği (İHD) Adana Şubesi’ne başvurdu. Demirhan, avukatı aracılığıyla kendisini arayan şahıs hakkında Adana Cumhuriyet Başsavcılığına su-ç duyurusunda bulunacak.

‘YÜZ YÜZE GÖRÜŞELİM’ DAYATMASI

Mezopotamya Ajansı’ndan Hamdullah Kesen’in haberine göre Demirhan, 5 Temmuz öğlen saatlerinde 0531…hatlı numaradan arayan kişinin kendisini “istihbaratçı” olarak tanıttığını söyledi. Demirhan, arayan kişinin kendisine, “Erol bey merhabalar. Ben istihbarattan. Sizle yüz yüze görüşmek istiyoruz.

Sizi biliyoruz. Ne iş yaptığınızı ve neyle uğraştığınızı biliyoruz. Vatan, millet, Sakarya edebiyatını bir tarafa bırakalım. Siz haklılığına inandığınız bir mücadele yürütüyorsunuz. Sizi bu noktada ikna etme çabasında değiliz. Sizdeki bilgileri biliyoruz. Sizdeki bilgilere karşılık bizdeki para. Siz bize bilgi verin. Biz size istediğiniz parayı verelim. Sizin ekonomik durumunuzu biliyoruz. Bu noktada beraber çalışma teklifimiz var. Yüz yüze görüşelim” dediğini kaydetti.

‘BENDEKİ BİLGİ SİZDE DE VAR’

Demirhan, telefon görüşmesi sırasında bu dayatmayı yapan kişiye, “Bendeki bilgi sizde de var. Ben yasal bir partinin genel merkez yöneticisiyim. Yaptığım bütün çalışmalar genel merkezin genelgeleri çerçevesindeki yasal ve legal çalışmalardır. Eğer çalışmalarımda illegal bir taraf var ise; savcılık gereğini yapar. Emniyet beni gözaltına alıp, yasal bir süreci başlatır. Sizinle görüşmem illegal bir görüşme olur. Böyle bir görüşmeyi kabul etmiyorum” diyerek telefonu kapattığını aktardı.

‘YASAL VE HAKLI BİR MÜCADELE YÜRÜTÜYORUZ’

Kürt siyasi hareketi üzerinde kirli politika yürütüldüğünü dile getiren Demirhan, ancak bu politikanın hayat bulamayacağını söyledi. Demirhan, “Yürütülen faaliyet bir süredir, basının ve kamuoyunun yakından takip ettiği bir faaliyettir. Birçok yerde parti çalışanı arkadaşlarımız alıkonuluyor. İllegal bir tarzda kaçırılıyor, teh-dit ediliyor. Bir kısım şan-tajlara maruz bırakılıyor. Bir kısmı ise ikna edilmeye çalışılıyor. Biz yasal ve haklı bir mücadele yürütüyoruz. Taleplerimiz gizli saklı taleplerimiz değil. Demokrasi, özgürlük ve barış talepleridir” diyerek bu tip dayatmalara boyun eğmeyeceklerini dile getirdi.

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …