Anasayfa / Politika / DBP’den Ağrı için ihraç açıklaması

DBP’den Ağrı için ihraç açıklaması

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), Ağrı İl Eş Başkanı Bahattin Temel’in kesin ihraç istemiyle merkez disipline kuruluna sevk edildiğini açıkladı.

Temel’in, 31 Mart seçimleri sürecinde yürütülen çalışmalar esnasındaki tavır ve tutumun sürekli sorun yarattığı ifade edilen açıklamada, “Seçim sürecinde içerisine girdiği gruplaştırıcı, didişmeci ve örgütsel sorumluluklarını bireysel hesapları çerçevesinde kullanarak parti çalışmalarımızı tıkatmış ve örgütsel kültürümüzün dışına çıkarak örgüt yapımıza zarar vermiştir” denildi.

Ağrı İl Eş Başkanı Temel hakkında “Taşımış olduğu örgütsel kimliğe denk bir pratiğin sahibi olmaması, örgüt talimatına ve disiplinine uygun davranmadığı ve hakkındaki rapor sürecinin tamamlanmasını beklemeden basına ve kamuoyuna açıklamalarda bulunmuştur” denilerek, kesin ihraç talebiyle merkez disiplin kuruluna sevk edildiği duyuruldu.

KESİN İHRAÇ TALEBİYLE DİSİPLİN KURULUNA SEVK EDİLDİ

“Halkımız bu kişiye itibar etmemelidir” denilen açıklamanın tamamı şöyle:

“Partimizin Ağrı il Eş Başkanı Bahattin Temel, 31 Mart seçimleri sürecinde seçim faaliyetleri kapsamında yürütülen çalışmalar esnasında içerisine girmiş olduğu tavır ve tutumlar sürekli sorun oluşturmuştur. Seçim sürecinde içerisine girdiği gruplaştırıcı, didişmeci ve örgütsel sorumluluklarını bireysel hesapları çerçevesinde kullanarak parti çalışmalarımızı tıkatmış ve örgütsel kültürümüzün dışına çıkarak örgüt yapımıza zarar vermiştir.

Bu davranışlarından dolayı görevi dondurulmuş, hakkındaki süreç tamamlanmadan kimi kurum temsilcilerimiz ve milletvekillerimiz hakkında asılsız iddialarla örgüt bütünlüğümüze ve ahlakımızın dışında ki-rli bir tartışma ve de-dikodu geliştirmek istemiştir.

Bu durumu örgüt tarzı ve üslubu ile parti gündemimize getirmek yerine bireysel ve ferdi bir tutum geliştirerek örgüt disiplinimize zarar vermiştir. Taşımış olduğu örgütsel kimliğe denk bir pratiğin sahibi olmaması, örgüt talimatına ve disiplinine uygun davranmadığı ve hakkındaki rapor sürecinin tamamlanmasını beklemeden basına ve kamuoyuna açıklamalarda bulunmuştur.

Bu nedenlerden kaynaklı Ağrı il Eş Başkanımız Bahattin Temeli ihraç istemiyle merkez disiplin kuruluna sevk edilmiştir. Bu kişinin yapmış olduğu açıklama ve iddiaların hiçbir haklı tarafı ve gerçekliği bulunmamaktadır.

Hakkında yürütülen rapor sürecini gölgelemek için kabul edemeyeceğiz bir pratiğe girmiştir. Halkımız bu kişiye itibar etmemelidir. Basına ve kamuoyuna duyurulur.

DBP Genel Merkezi”

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …