Anasayfa / Politika / Demirtaş’ın fotoğrafına akılalmaz uygulama

Demirtaş’ın fotoğrafına akılalmaz uygulama

Isparta E Tipi Kapalı Ce-zaevinde tutuklu olan HDP Isparta İl Yöneticisi Cengiz Akkaya hakkında birden fazla soruşturma başlatıldı. Akkaya’nın bir aylık hücre cezası aldığı suçlamalardan biri de “Selahattin Demirtaş’ın fotoğrafını bulundurmak” oldu.

Ce-zaevindeki yatağının altında Selahattin Demirtaş’ın fotoğrafını bulundurduğu gerekçesiyle hakkında soruşturma başlatılan HDP Isparta İl Yöneticisi Cengiz Akkaya’ya bir ay hücre cezası verildi.

Mezopotamya Ajansı’na Cengiz Akkaya’nın durumuna ilişkin bilgi veren Avukatı Hakan Evcin, cezaevi yönetimi tarafından açılmış birden fazla soruşturma olduğunu söyledi. Evcin, “Soruşturmalardan bir tanesinde, gazeteden kestiği Selahattin Demirtaş resmini yatağının yanında buldukları için ‘örgüt propagandasından’ disiplin

ce-zası verilmişti. İtirazımız üzerine ce-za kaldırıldı. Ama sonrasında bir aylık hücre cezası verildi. İtirazımız daha karara bağlanmadı” dedi.

Kontrol Edin

Fırat’ın doğusunda Türkiye ile ABD’den ilk ortak helikopter uçuşu

Fırat’ın doğusunda güvenli bölge birinci safha uygulamaları kapsamında Türk ve Amerikalı komutanların katıldığı ilk ortak …