Anasayfa / Politika / Demirtaş’ın Kürtlerden ve Karadenizlilerden bir isteği var

Demirtaş’ın Kürtlerden ve Karadenizlilerden bir isteği var

CHP İstanbul İl İnsan Hakları Komisyonu ce-zaevlerini ziyaret ediyor. Osman Kavala’dan Gülten Kışanak’a geniş yelpazedeki görüşmeleri Avukat Aysemin Gülmez Artı Gerçek’le paylaştı.

Siyasetçiler, gazeteciler, insan hakları savunucuları ce-zaevlerinde. Avukatlar CHP İstanbul İl İnsan Hakları Komisyonu adına onları ziyaret ederek partiye bir rapor hazırlıyor. Rapor öncesi gözlemlerini paylaşan Avukat Gülmez:

“Biz yaklaşık bir buçuk aydır 14 tu-tuklu ve hü-kümlü ile görüştük. Demirtaş, Kavala, Kışanak ve Cumhuriyet eski çalışanları bunlardan bazıları. Hepsinin moral ve psikolojisi iyi ama ce-zaevi koşulları ağır.” dedi.

DEMİRTAŞ: ÜLKENİN FARKLI KESİMLERİ BİRARAYA GELMELİ

Görüşmenin Edirne ayağında Selahattin Demirtaş’tan önümüzdeki dönem siyasetine dair öneriler yer aldı. Demirtaş kutuplaşmayı yıkmanın önemine değindi.

“Demirtaş’ın morali inanılmaz yüksekti. Hiç ce-zaevine girmemiş gibi. Önerileri vardı. Trabzonlularla Diyarbakırlıların bir araya gelmesini istediğini beyan etti. Örnek, Karadenizlilerle Doğuluların, Türklerle Kürtlerin, “Birbirlerinin taziyelerine, düğünlerine gitsinler” dedi. Halkların birbirlerini anlaması gerektiği, empati gerektiğini belirtti. Demirtaş bunun somutlaşması gerektiğine inanıyor. Bu paylaşımlar önemliydi.”

“Sırrı Sürreya ve Gülten Kışanak onlar bir senaryo üzerinde çalışmalar yapıyorlar. Bunu da ilerleyen günlerde göreceğiz hep beraber.”

 

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …