Anasayfa / Politika / Demirtaş’tan mahkeme heyetine: Siyasi kimliğimiz sizi ilgilendirmemeli

Demirtaş’tan mahkeme heyetine: Siyasi kimliğimiz sizi ilgilendirmemeli

Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Hakların Demokratik Partisi (HDP) eski Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, bugün kaldığı cezaevinde Ses ve Görüntü Sistemi (SEGBİS) yoluyla Silivri Cezaevi Yerleşkesi 1 no’lu duruşma salonunda görülen duruşmaya katıldı.

Dava kapsamında tutuksuz yargılanan Sırrı Süreyya Önder, Demirtaş’ın avukatların yanı sıra duruşmaya katılmasına izin verilen bir grup duruşmayı salondan izledi. Duruşmayı izlemek için salonda hazır bulunanları selamlayan Demirtaş, mahkeme heyetine “Biz bu ülkenin eşit yurttaşlarıysak bizim siyasi kimliğimiz sizi ilgilendirmemeli. Savunma hakkımıza saygı duymanızı beklemek de hakkımızdır” dedi.

Demirtaş, kendisine 2 gün önce tebliğ edilen mütalaaya karşı son savunmasını hazırlamak için süre talep etti. Mahkeme heyeti, talebi ret etti.

Demirtaş ile Sırrı Süreyya Önder, 17 Mart 2013’te İstanbul’da düzenlenen Newroz kutlamalarındaki konuşmaları sebebiyle yargılanıyor.

Kontrol Edin

Erdoğan, bakın hangi lider ile kıyaslanmak istemiyor

Gazeteci Fehmi Çalmuk, Hürses’te yayımlanan “Ümmet, Rahmet, Zahmet” başlıklı yazısında dikkat çekici bir anısını paylaştı. …