Anasayfa / Politika / Diyarbakır’da sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır’da sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır Valiliği, Diyarbakır’da PKK’ye yönelik operasyonlar nedeniyle Lice ve Hani ilçelerine bağlı 9 köy ve mezrada sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Lice ve Hani ilçe sınırlarında PKK’ye dönük “örgütün bölgede kullandığı sığınak, barınak, depo alanlarını, uçaksavar mevzilerini tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek” amacıyla operasyon düzenleneceği bildirildi.

Açıklamada şöyle denildi:

“Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili maddeleri gereğince, belirtilen bölgelerde Lice ilçesine bağlı olan Duruköy, Darlan Köyü ile Dahlık, Alikahya, Hacımusabey ve Kutlamış  mezraları, Hani ilçesine bağlı olan, Serenköy, Uzunköy Köyü ile Gürbulak mezrası 2 Ağustos 2018 Perşembe günü saat 23.55’ten itibaren geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasaklanmıştır. Söz konusu yasağa uyulması, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır.”

Kontrol Edin

CHP yönetimine kayyım atandı

Eskişehir 3. Sulh Hukuk Mahkemesi, partinin il yönetimine 45 günlük süreçte yapılacak olağanüstü kongreye kadar …