Anasayfa / Politika / Dönemin Belediye Başkanı Karamollaoğlu’ndan Sivas mesajı

Dönemin Belediye Başkanı Karamollaoğlu’ndan Sivas mesajı

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Sivas Kat-liamının 26’ıncı yıl dönümünde yayınladığı mesajda ‘Karanlık eller ve gerçek su-çlular adalet önünde mutlaka hesap vermelidir’ dedi.

Madımak oteli yakılarak 33 kişinin kat-ledildiği Sivas Kat-liamı sırasında Sivas Belediye Başkanı olan ve saldırgan kalabalığa yangın merdivenine çıkarak yaptığı konuşmayla hafızalara kazınan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğu, Sivas Kat-liamı’nın 26. yıl dönümü nedeniyle yayınladığı mesajda önemli ifadelere yer verdi.

Karamollaoğlu yayınladığı bir dizi mesajda, “Buradan açık bir çağrıda bulunmak istiyorum! Madımak hadisesi tekrar araştırılmalı, karanlık eller ortaya çıkarılmalı ve hiçbir şey gizli kalmamalıdır. Gerçek suçlular adalet önünde mutlaka hesap vermelidir” dedi.

‘MADIMAK DRAMI BÜTÜN İNSANLIĞIN ORTAK YARASIDIR’

Karamollaoğlu, Twitter hesabından paylaştığı mesajlarda Sivas Kat-liamı’nın yeniden araştırılması için açık çağrıda bulundu:

“Bugün Madımak’ta yaşanan vah-şetin 26. yıl dönümü. Bu dram bütün insanlığın ortak yarasıdır. Üzerinden yıllar geçse de acısı dinmeyecektir. 1993 yılı ülkemiz için karanlık bir dönem olmuştur. Madımak başta olmak üzere Uğur Mumcu ve Eşref Bitlis sui-kastları, Başbağlar vah-şeti gibi acı hadiselerin ardı ardına yaşandığı ve birilerinin karanlık emellerinin olduğu bir yıldır.

MADIMAK TEKRAR ARAŞTIRILMALI, KARANLIK ELLER ORTAYA ÇIKARILMALI

Buradan açık bir çağrıda bulunmak istiyorum! Madımak hadisesi tekrar araştırılmalı, karanlık eller ortaya çıkarılmalı ve hiçbir şey gizli kalmamalıdır. Gerçek suçlular adalet önünde mutlaka hesap vermelidir. Ülkemizin bundan sonra bu tür acı hadiselerle karşılaşmaması ve hangi inanca sahip olursa olsun kardeşçe yaşayabildiğimiz bir Türkiye’nin inşa edilmesini temenni ediyorum.”

SİVAS KAT-LİAMI SIRASINDA YAPTIĞI KONUŞMADA NE DEDİ?

Sivas, Madımak Oteli’nde yaşanan katliamlar sırasında Refah Partisi’nden Sivas Belediye Başkanı olan Temel Karamollaoğlu, olaylar esnasında otel önünde toplanan kalabalığı sakinleştirmek amacıyla yaptığını söylediği konuşma sırasında şunları söytlemişti.

“Bazen 5 bin kişi yola bir dava için çıkar. Beş kişi bunu galeyana getirerek saptırabilir. Biz bunları daha önce yaşadık. 80 öncesinde birçok mitingde bu yaşandı. Şimdi, sizden rica ediyorum. Oturun. Şimdi sizden abiniz olarak, belediye başkanınız olarak rica ediyorum. Bana karşı en ufak saygı, sevgi duyan kardeşlerimden rica ediyorum. Lütfen şu noktadan itibaren sukünetle dağılalım. Şimdi muhterem arkadaşlar, sizden bir ricada bulundum. Tabii bana karşı boşver diyenleri bilmem ama lütfen şu noktadan itibaren, ben teşebbüste bulunacağım, buradaki arkadaşlar, kimseyle bir çatışmanın içerisine girmesin. Polisimizle, emniyetimizle, jandarmamızla bir çat-ışmanın içerisine girmeden sukunetle dağılsınlar.

Haydi bakalım, şimdi arkadaşlarımızın dağılmasını istiyorum. Cenab-ı Hak hepinizden razı olsun. Ben gerekli temaslarda bulunacağım.”

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …