Anasayfa / Güncel / Emniyet’ten açıklama geldi! İstanbul Havalimanı’ndaki olayın nedeni belli oldu

Emniyet’ten açıklama geldi! İstanbul Havalimanı’ndaki olayın nedeni belli oldu

İstanbul Havalimanı’nda güvenlik görevlisi olarak çalışan İbrahim Layık’ın, ‘iş yerindeki arkadaşına yaptığı evlenme teklifinin reddedilmesi’ nedeniyle in-tihar ettiği açıklandı.

İstanbul Havalimanı’ndaki özel güvenlik birimi İGA Guvenlik’te çalışan İbrahim Layık, kendisini havalimanı terminalinin önündeki boşluğa bırakmış, ardından yar-alı olarak kaldırıldığı hastanede kurtarılamamıştı. Gencin in-tihar etmesi üzerine sosyal medyada, in-tihar gerekçesi olarak çeşitli söylentiler çıktı.

EMNİYET’TEN AÇIKLAMA GELDİ

gokyuzuhaberci.com’dan Yusuf Zengin’in haberine göre; in-tihar olayı sonrası İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamada, “Güvenlik görevlisi İbrahim Layık’ın aynı iş yerinde çalışan arkadaşına evlenme teklif ettiği, ancak reddedildiği bunun üzerine iş yerinden ayrıldığına dair istifa dilekçesi yazıp imzaladıktan sonra in-tihar ettiği anlaşılmıştır” denildi.
İbrahim Layık adlı İstanbul Havalimanı’nda özel güvenlik hizmeti sunan İGA Güvenlik’in personeli, Terminal’de gidiş katından geliş katına atlayarak in-tihar etti. İGA Güvenlik personeli, henüz bilinmeyen bir nedenle Terminal’de yüksek bir yerden atlayarak in-tihar etti. Görüştüğümüz havalimanı yetkilisi, resmi bir açıklama yapmamakla beraber in-tihar olayını doğruladı.Ağır yaralanan güvenlik görevlisine ilk müdahaleyi havalimanı sağlık ekipleri yaptı.

Ancak İbrahim Layık tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.


Instagram hesabından bir paylaşım yapan ve ağlarken fotoğrafını koyan İbrahim Layık’ın in-tiharı hakkında polis soruşturması başlatıldı.

İbrahim Layık, paylaşımında ”Kürt olduğumuzdan dolayı hep dışlandık belki bu yaptığım şeyle değişir ne mutlu kürt ve türküm diyebilene… hakkınızı helal edin” ifadelerini kullandı.

Gergerlioğlu: “Ben asla Kürtlerle çıkmam”demiş,o üzüntüyle intihar etmiş.Olay ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yayımlayan HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu, ‘’ İntihar eden Kürt gencinin ismi İbrahim Layık 1 genç kızı seviyormuş, teklif etmiş, genç kız “Hayır” demis ustune “Ben asla Kürtlerle çıkmam”demiş,o üzüntüyle intihar etmiş İstanbul Havalimanı’nda özel güvenlik hizmeti sunan İGA Güvenlik personeli, gidiş katından gelişe atlamış” dedi

Gergerlioğlu twitter hesabından şu yorumu yaptı:

İn-tihar eden Kürt gencinin ismi İbrahim Layık

1 genç kızı seviyormuş, teklif etmiş, genç kız “Hayır” demis ustune “Ben asla Kürtlerle çıkmam”demiş,o üzüntüyle in-tihar etmiş

İstanbul Havalimanı’nda özel güvenlik hizmeti sunan İGA Güvenlik personeli, gidiş katından gelişe atlamış

İbrahim Layık’ın kardeşi: İş ci-nayetinden şüpheleniyoruz

İn-tihar ettiği iddia edilen İbrahim Layık’ın ağabeyi Mezopotamya Ajansı’ndan Ahmet Kanbal’a konuştu, Ağabey Ömer Layık, İbrahim Layık’ın sosyal medya hesabında yapılan paylaşımın ardından kardeşlerine ulaşmaya çalıştıklarını ancak ulaşamadıklarını söyledi.

Olayın nasıl olduğu konusunda fikirleri olmadığını söyleyen ağabey Layık, “Bir iş cinayetinden şüpheleniyoruz. Kardeşim intihar edecek biri değildi. Bu toprakların tohumudur kendisi. Atılan mesaj da intihar süsü verilmek için atılmış olabilir. Ama yine de kimsenin günahını alamayız. Ancak bizim şüphemiz bu yönde. Dünya hali. Menfaat için neler yapılıyor” dedi. Kardeşinin ruh sağlığının yerinde olduğunu dile getiren ağabey Layık, “Kendisi bize havaalanında yaşananlardan hiç bahsetmedi. Zaten kendi halinde hiçbir şeye karışan biri değildi. Kimse ile bir sorunu da yok diye biliyoruz” diye ekledi.

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …