Anasayfa / Politika / Erbakan’dan Öğrenci Andı açıklaması: Kürt olsan ne olur Türk olsan ne olur

Erbakan’dan Öğrenci Andı açıklaması: Kürt olsan ne olur Türk olsan ne olur

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin Diyarbakır 1’inci Olağan Kongresi’ne katıldı. Kongredeki konuşmasında “milletin derdine derman olmak için uğraşacaklarını” söyleyen Erbakan, sorunları masaya yatıracaklarını belirtti.

Erbakan, “Hesap sormakla uğraşmak yerine bütün gücümüzü evimizdeki yangını söndürmeye harcayacağız. Bütün gücümüzle önce yangına su taşıyacağız. Önce milletimizin kurtuluşu için koşacağız. Bizler diğer muhalefet partilerine benzemeyiz. Bizim amacımız bu mevcut iktidar gitsin de ne olursa olsun anlayışı değil. Bu sorunlar çözülsün de kim çözerse çözsün anlayışıdır” ifadelerini kullandı.

“Herhangi bir kimsenin kardeşinden veya vücudunun herhangi bir parçasından vazgeçmediği gibi Kürt ve Arap kardeşlerinden vazgeçmeyeceklerini” dile getiren Erbakan, Öğrenci Andı tartışmalarıyla ilgili şunları söyledi:

“Biz Milli Görüş olarak yıllardan beri şunu diyoruz. Dış güçler tarafından sömürüldükten, işsizliğe, fakirliğe, açlığa perişanlığa mahkum olduktan sonra Kürt olsan ne olur Türk olsan ne olur. Dünya siyonizminin amentüsüne göre kendi ırkları dışındaki bütün ırklar hayvandan daha aşağı varlıklardır. Kendilerine köle olsun diye yaratılmışlardır. Bu sebeple Türk’ü, Kürt’ü, Arap’ı, Laz’ı da sömürüyor. Bu nedenle biz insanlarımızın ‘Ne mutlu Türk’üm, ne mutlu Arap’ım, ne mutlu Kürt’üm’ diyerek değil. Ne mutlu çalışacak işim var. Ne mutlu huzur içerisinde yaşayacak vatanım var diye mutlu olmasını sağlayacağız.”

Kaynak: Duvar

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …