Anasayfa / Politika / Erciş’te HDP kazandı

Erciş’te HDP kazandı

31 Mart yerel seçimleri oy sayım işlemleri devam ediyor. Resmi olmayan sonuçlar açıklanmaya devam ediyor.

AA’da yayınlanan haberlere göre HDP Van’ın Erciş ilçesinde ikinci sırada yer alıyor. Gelen son haberlere göre HDP, Erciş belediyesini kazandı.

HDP’nin 2917 oy farkla Erciş Belediye Başkanlığı’nı kazandı.

HDP Erciş Belediye Eşbaşkan Adayları

CNN Türk’ün haberine göre de Van’ın Erciş ilçesinde, dün yapılan seçimlerde belediye başkanlığını HDP’nin adayı Yıldız Çetin kazandı.

YILDIZ ÇETİN KİMDİR?

1974 yılında Bitlis’in Ahlat ilçesine bağlı Otluyazı köyünde dünyaya gelen Yıldız Çetin, ilk ve orta öğrenimini Ahlat’ta tamamladı. Bitlis Sağlık Meslek Lisesi’nden mezun olan Çetin,1999 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde hemşire olarak göreve başladı. 30 Mart 2009 yerel seçimlerinde Van Belediye meclis üyeliğine seçilen Çetin, 30 Mart 2014’te gerçekleştirilen yerel seçimlerde Van’ın Gürpınar ilçesinde belediye başkanı seçildi. İçişleri Bakanlığı tarafından 3 Şubat 2017’de görevden uzaklaştırılıp, yerine kayyum atanan Yıldız Çetin, tutuklandı. 7 ay sonra tahliye olan Çetin, daha sonra Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Van il örgütünde yöneticilik yaptı. Yıldız Çetin, evli ve 3 çocuk annesidir.

Kontrol Edin

PKK’li kadın yönetici hayatını kaybetti

PKK’nin askeri kanadı HPG, “Zap Eyaleti Komutanlığı”nda yer alan Helin Helena kod adlı Leyla Karabaş’ın …