Anasayfa / Politika / Erdoğan’dan Fırat’ın doğusu açıklaması

Erdoğan’dan Fırat’ın doğusu açıklaması

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Pençe Harekatı’nda en ufak bir sapma yok, kararlı bir şekilde devam ediyor ve sonlandırana kadar da devam edecek” dedi.

Recep Tayyip Erdoğan, bayram namazını Büyük Çamlıca Camisi’nde kıldı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın kıldırdığı bayram namazında saf tutan Erdoğan, hutbe ve namazın ardından cami içindekilerle tokalaşarak bayramlaştı.

Bayram namazı sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Erdoğan, “Pençe harekatı devam ediyor. En ufak bir sapma yok. Kararlı bir şekilde harekat devam ediyor. Sonlandırana kadar da bu harekat devam edecek” dedi.

S-400’ler konusu ile ilgili de Erdoğan, “Burada bizim yaptığımız bir anlaşma var, kararlılığımız var. Buradan geri adım atmak gibi bir şey söz konusu değil” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, şöyle konuştu:

“Eğer Rusya gibi olumlu bir bu noktada bir teklif gelirse, biz Patriot’lar konusunda adım atabiliriz. Bunu da kendilerine ayrıca söyledik. Fakat Patriot’lar konusunda bize Amerika tarafından maalesef böyle bir S-400’ler gibi olumlu karşı teklif gelmedi. Şimdi uluslararası ticarette herhalde kazan kazan esası her ülkenin menfaatinin gereğidir. Bu olmadığı takdirde de biz herhangi bir şeyi de almaya ne mecburuz ne mahkumuz.

Şu anda Suriye üzerinde, İdlib üzerinde, Münbiç, üzerinde, Fırat’ın doğusu üzerinde ilgi alakası olan malum koridor üzerinde ilgi alakası olan her ülkeyle Türkiye olarak biz görüşmelerimizi devam ettiriyoruz.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hassasiyetlerimiz aynen kararlılıkla devam ediyor. Bundan sonraki süreçte de devam edecektir.”

Kontrol Edin

Annesinin dağa götürüldü diye HDP binasında eylem yaptığı oğlu bakın nerede çıktı

Diyarbakır merkez Sur ilçesinde evinden çıktıktan sonra oğlundan haber alamayan anne Akar, oğlu Mehmet Akar’ın …