Anasayfa / Politika / Erdoğan’dan Gül ve Davutoğlu’na uyarı

Erdoğan’dan Gül ve Davutoğlu’na uyarı

Birlik Vakfı’nın iftarına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gezi parkı protestoları zamanında aktif görev aldığını belirttiği vakfa şükranlarını sundu.

Birlik Vakfı için, “Son dönemde ülkemizde milli iradeyi ve demokrasiyi hedef alan tüm sal-dırılar karşısında gerçekten takdiri şayan bir duruş sergiliyor” diyen erdoğan, “Gerek Gezi olayları gerekse 15 Temmuz’da yaşadığımız büyük iha-net Birlik Vakfı’nın omuzlarındaki yükün ne kadar ağır olduğunu bize göstermiştir. Evlatlarımızın kalplerini iyilikle, hasenatla, ezan, bayrak şuuruyla doldurmazsak terör örgütleri zehirli iğnelerini oraya zerk edeceklerdir.

Milletimizin hak ve adalet mücadelesine destek veren tüm kardeşlerimize buradan teşekkürü bir borç biliyorum. Her birinize mazlum ve mağdurların umudu olan bu ülkeye sahip çıktığınız için şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

ERDOĞAN MUHALİF AK PARTİLİLERİ UYARDI

Birlik Vakfı’nın Sultanahmet’teki genel merkezinde düzenlenen iftarda konuşan Erdoğan, “Fit-neyi aramıza sokmadık, kardeşliğimize leke sürdürmedik” derken, parti kurarak aktif siyasete hazırlanan eski AK Partililere “Davamıza ihanetin vaki değildir” diye sesledi:

“Türk demokrasisi 23 Haziran’dan da alnının akıyla çıkacaktır. Biz bugüne kadar tüm sal-dırıların üstesinden birbirimize kenetlenerek geldik. Fit-neyi aramıza sokmadık, kardeşliğimize leke sürdürmedik.

Şu anda karşımızda olan zihniyet bakıyorsunuz FETÖ’nün ağzıyla konuşuyor, bir yerlere mesaj veriyorlar. Görüş farklılıklarımızın dava arkadaşlığımızın önüne geçmesine müsade etmemeliyiz. Hatasızlık, kusursuzluk yalnızca alemlerin Rabbi olan Allah’a mahsustur. Bizim de hatamız, eksiklerimiz, noksanımız olmuştur ve olacaktır. Ancak adına Türkiye dediğimiz davamıza iha-netin vakti değildir.”

YSK’YA MÜRACAT ETMEMİZ BİLE BATI’YI RAHATSIZ EDİYOR

İftar yemeğinde, YSK’nin iptal edip 23 Haziranda tekrarlanması kararı verdiği İstanbul Büyükşehir Belediya Başkanlığı Seçimi hakkında da konuşan Erdoğan, YSK’ye yaptıkları itirazla milli iradenin hakkını aradıklarını öne sürdü:

“İstanbul seçimleriyle ilgili YSK kararından sonra yapılan açıklamaların da aynı bakış ürünü olduğunu görüyoruz. Avusturya’da Cumhurbaşkanlığı seçimi 2 yıl sonra iptal edilebiliyor. Hiç ses duydunuz mu? Nasıl böyle bir şey olabilir diye herhangi bir serzeniş duydunuz mu? Bizde ise sadece müracat edişimiz bile batıyı rahatsız ediyor. Bu bizim milli iradenin hakkını arama mücadelesidir. Bize gönül verenlerin hakkını arama mücadelesidir. Biz de hakkımızı arama mücadelemizi verdik YSK onlar da sağolsun hakkımızı aramamızı tescil ettiler.”

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …