Anasayfa / Politika / Erdoğan’dan HDP’ye: Sen parti değil misin ?

Erdoğan’dan HDP’ye: Sen parti değil misin ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen TOBB 75. Genel Kurulu’nda konuştu. Erdoğan, yerel seçimler sonrasında kullandığı “Türkiye İttifakı” söylemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, “Biz hiçbir zaman kucaklaşmadan kaçmadık onun için Türkiye İttifakı Cumhur İttifakı dedik” dedi. “Türkiye İttifakı” söyleminin MHP ile aralarında “uzaklaşmaya, soğukluğa” sebebiyet verdiği iddialarına da yanıt veren Erdoğan, “Bazıları Türkiye İttifakı ifademizi Cumhur İttifakımızın alternatifi gibi göstererek fitne çıkarma peşine düştü” ifadesini kullandı.

‘BİZE BEDEL ÖDETMEYE ÇALIŞIYORLAR’

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle: “Mayıs 2013’te IMF’ye olan borcu biz sıfırladık. Türkiye’yi kur faiz enflasyon sarmalına hapsetmek isteyenlere karşı bu zaferi beraber kazanacağız. Bazı sirk cambazları döviz rezervine yönelik gayri samimi açıklamalarla bir psikolojik olumsuz hava oluşturmanın gayreti içindedir. Ülkemize kurulan tuzakların hedefi ülkemizi ekonomik olarak da diz çöktürmektir. Geçmişte olduğu gibi o patates soğan meselesini neyle ifade edeceğiz. Bunların hepsi siyasi müdahale amacı değil mi. Patateslerin o ambarlardan çıkarılıp çöplüklere götürüldüğünü hepimiz gördük. Bunların ne adına nereye ne mesajlar verilmek istendiğini de hep birlikte milli bir mesele olarak görmeye mecburuz. Şunu unutmayın kaderin üzerinde bir kader olduğunun bilinciyle tek devlet, tek vatan, tek bayrak ülkümüze sıkı sıkıya sarılacağız.


BAZILARI FİTNE ÇIKARMA PEŞİNDE

Türkiye ittifakı diyerek 82 milyon vatandaşımızı ortak payda altında bir araya gelmesini hayata geçirmeye çalışıyoruz. Son zamanlarda bir şey moda oldu kucaklaşma zamanı. Şimdi TOBB bu çatının altında kucaklaşmıyorsa bunun hesabını herhalde ben verecek değilim. Biz hiçbir zaman kucaklaşmadan kaçmadık, işte onun için Türkiye İttifakı dedik, onun için Cumhur İttifakı dedik. Bazıları hemen söyleme amacının ne olduğu gayet açık olan Türkiye İttifakı ifademizi Cumhur İttifakı’nın alternatifi gibi göstererek fitne çıkarma peşine düştü. Halbuki Cumhur İttifakı milletimizin tamamını aynı idealler etrafında buluşturma amacımızın lokomotifidir. Sürükleyici gücüdür.

TERÖR ÖRGÜTÜ İLE KOL KOLA OLANLARLA İTTİFAK HALİNDE OLAMAYIZ

Biz Cumhur ittifakının 15 Temmuz gecesi kurş-unların bom-baların altında kurduk. O zaman bu ittifaktan kaçanlar 7 Ağustos’ta zorla Yenikapı’ya gelip, güya Yenikapı ruhunu kabul ettiğini söyleyenler, ondan sonra reddederek ortadan kaçmışlar, terör örgütleriyle kol kola seçimlere girmişlerdir. Dağdan gelen talimatlar neydi, Ankara, İstanbul’da, İzmir’de, Antalya’da seçime girmeyeceksiniz. Sen parti değil misin? Niye girmedin seçime? Kusura bakmayın terör örgütüyle el ele olanlar bizimle ittifak halinde olamazlar. Benim dört evladımın, dört mehmedimin berat gecesinde şe-hit edildiği bir olayda bizler buralara el bebek gül bebek gidemeyiz. Biz nereye nasıl gideceğimizi iyi biliriz. Hiçbir zaman tahrik konusu olmadık, olmayacağız.

 


KURU İNDİRMEYE KARARLIYIZ

Kuru indirmeye kararlıyız. Tüm enerjimizle yeniden icraata yoğunlaştık. Tüm göstergeler yeniden yükseliş trendine girildiğini işaret ediyoruz. Biz onların numaralarını çözdük, nasıl tedbir alacağımızı öğrendik. Şifreler çözülmüştür. Can yakıcı dalgalanmalarının artık kolay kolay ortaya çıkması mümkün değildir. Her adımımıza serbest piyasa kuramları içerisinde atacağız.”

Kontrol Edin

Öcalan’dan HDP’ye eleştiri, Arap aşiretlere selam

Kurban Bayramı nedeniyle 12 Ağustos’ta İmralı’ya ziyarete giden Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan, “İki aramadan …