Anasayfa / Politika / Erdoğan’dan Karamollaoğlu’na taziye

Erdoğan’dan Karamollaoğlu’na taziye

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malatya ‘da yaşanan ve Saadet Partili iki müşahidin hayatını kaybettiği olayla ilgili olarak Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu’nu telefonla arayarak taziyelerini iletti.

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malatya’da oy kullanma işlemleri sırasında çıkan kav-gada iki kişinin hayatını kaybetmesi dolayısıyla Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu telefonla aradı.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan, görüşmede bu elim olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirdi ve olayın takipçisi olacaklarını ifade etti.

Malatya’nın Pötürge ilçesine bağlı Bölünmez Mahallesi’nde, oy verme işlemi sırasında çıkan kav-gada Hasan Aktaş ile İlyas Aktaş açılan a-teş sonucu yaşamını yitirmişti.

Karamollaoğlu sert tepki göstermişti

Olay hakkında twitter hesabından açıklama yapan Temel Karamollaoğlu, “Malatya Pütürge’de AK Parti adayının yeğeninin sal-dırısı sonucu biri sandık görevlisi diğeri müşahit iki partilimiz ve-fat etmiştir. Yaşanan olay basit bir husumet değil, sandık başında açık oy kullandırılmak istenmiş ve bu duruma itiraz eden müşahitlerimiz kat-ledilmiştir” dedi.

Karamollaoğlu, “Alacağınız birkaç fazla oy yerin dibine batsın” ifadelerini kullandı.

“Malatya’daki olay üzücü”

İstanbul’da oy kullandıktan sonra gazetecilere konuşan Recep Tayyip Erdoğan da, “Malatya’daki olay bizleri üzdü, böyle bir durumun olmaması gerekirdi. Ciddi manada beni ve arkadaşlarımı üzdü. Adalet Bakanlığımız, İçişleri Bakamlığımız araştırmaları yapıyorlar. Ailelerine sabır diliyorum. Bu durumun partiler arası sorgulamaya, partiler arası bir noktada yargılamaya götürülmesini doğru bulmuyorum. Temennim odur ki seçimler bitene kadar herhangi bir durum olmasın” dedi.

Kontrol Edin

İmamoğlu aleyhine bildiri okuyan Murat Kazanasmaz için karar

23 Haziran seçimleri öncesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Saraçhane binası önünde 12 Haziran 2019’da bir bildiri …