Anasayfa / Politika / Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu açıklaması

Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik olarak dün gerçekleştirilen sal-dırıya ilişkin ilk açıklamasını Twitter’dan yaptı. Erdoğan, “Şid-deti asla tasvip edemeyiz. Şid-detin ve terörün her türüne karşıyız” dedi.

Erdoğan açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Dün dört şe-hidimizi top-rağa verdik. Allah şe-hitlerimize gani gani rahmet eylesin. Bu vatan onların bize bıraktığı kutsal bir emanettir. Ne yazık ki dün Çubuk’ta bir şe-hidimizin ce-naze töreninde istenmeyen bir olay meydana gelmiş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik protestolar şid-det eylemine dönüşmüştür. Olay tüm boyutlarıyla soruşturulmaktadır. Şid-deti asla tasvip edemeyiz. Şid-detin ve terörün her türüne karşıyız. Kimsenin Türkiye’nin huzur iklimine zarar vermesine müsaade etmeyiz.”

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu dün katıldığı asker ce-nazesinde bir grubun sal-dırısına uğradı. CHP Genel Başkanı’na direkt fiziki müdahalede bulunanların kimlik tespiti devam ediyor. Şimdiye kadar 11 kişinin kimliğinin tespit edildiği açıklandı, altı kişi gözaltına alındı. CHP liderine yum-ruk attığı görülen Osman Sarıgün, Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde ya-kalandı. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sal-dırgan Sarıgün’ün AK Parti üyesi olduğunu ve ihraç talebiyle disipline sevkedildiğini açıkladı.

Kontrol Edin

Uğur Dündar’dan ortak yayın için ilk yorum

Binali Yıldırım’ın moderatör olarak önerdiği gazeteci Uğur Dündar, Türkiye’yi ekran başına kilitleyen ortak yayın için …