Anasayfa / Politika / Eşinin tweetleri, AK Partili başkanı istifa ettirdi

Eşinin tweetleri, AK Partili başkanı istifa ettirdi

 

Mudanya Belediye Meclisi’nin AK Partili üyesi Neslihan Erdeniz, eşi Atilla Erdeniz’in Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümeti hedef alan tweetleri yüzünden partideki görevinden istifa etmek zorunda kaldı.

Mudanya Belediyesi AK Partili Meclis Üyesi Neslihan Erdeniz’in, AK Partili Bursa il başkanlığı tarafından meclis üyeliği ve aynı zamanda 1,5 yıldır sürdürdüğü AK Partili Kadın Kolları Başkanlığı görevlerinden eşinin hükümeti eleştiren twwetleri yüzünden istifası istendi.

Edinilen bilgiye göre, yerel seçimler sonrasında Neslihan Erdeniz’in eşine ait sosyal paylaşım sitesi Twitter’da, 21 Nisan 2019 günü Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümeti hedef alan tweetler dikkat çekti. Söz konusu tweetlerin sosyal paylaşım sayfalarında ortaya çıkması üzerine partili yöneticiler, Erdeniz’in meclis üyeliği ve partideki görevini görüşmek üzere toplandı. İl Başkanlığı tarafından istifası istenen Neslihan Erdeniz, Kadın Kolları Başkanlığı’ndan istifa ederken, meclis üyeliğinden istifa etmedi.

KADIN KOLLARI BAŞKANLIĞI GÖREVİNİ DE SÜRDÜRÜYORDU

Hatırlanacağı gibi, Mudanya Belediye Meclis Üyeliğinden de istifası istenen AK Partili Neslihan Erdeniz, 2018 yılı Ocak ayında AK Partili Mudanya İlçe Kadın Kolları’nın 5. Olağan Genel Kurulu’nda tek liste ile seçime girmiş ve 1,5 yıldır Kadın Kolları Başkanlığı görevini sürdürmekteydi. Bu arada istifasının alınmasına neden olan eşine ait tweetleri içeren paylaşım sayfasının kapatıldığı gözlendi.

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …