Anasayfa / Politika / Fatih Portakal’dan The Marmara Otel’e 7 soru

Fatih Portakal’dan The Marmara Otel’e 7 soru

Gazeteci Fatih Portakal, İsmail Küçükkaya’nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ile bir araya geldiği anlara dair güvenlik kamerası görüntülerini medya kuruluşlarıyla paylaşan The Marmara otele yedi soru yöneltti.

Kişisel Twitter hesabından açıklamada bulunan Portakal’ın ifadeleri şöyle:

Otel Taksim The Marmara’ya basit sorular:

1-görüntüleri kim istedi?

2-kendi güvenliklerinden mi kaynaklandı?

3-polis mi istedi?

4-hükümetten talep edenler oldu mu?

5-neden görüntüleri verdiniz?

6-bas-kı mı yapıldı?

7-sizde vicdan var mı?

Ne olmuştu?

Ekrem İmamoğlu ile İsmail Küçükkaya’nın ortak yayın öncesi buluştukları yönünde haberlerin gündeme gelmesinin ardından iktidara yakın bazı haber kuruluşları, görüşmenin gerçekleştiği gün, Küçükkaya’nın The Marmara Oteli’ne giriş yaptığı ve koridorda yürüdüğü anların güvenlik kamerası görüntülerini paylaştı.

İsmail Küçükkaya, Çarşamba sabahı programında Fox TV yönetiminin otelle ilgili “en ağır tazminat davasını” açacağını söyledi.

Küçükkaya, “Algı operasyonu gerçekleştiriyorlar. Çünkü bir insanın bir çekincesi olsa, ben burada söylemişim onlarla görüştüğümü, insanın çekincesi olsa Taksim’in göbeğinde otele girer mi? Üstelik o gün basın toplantısı var, yüzlerce kamera orada. Elimi kolumu sallayarak, yanımda arkadaşlar var, girmişim” açıklamasında bulundu.

The Marmara Oteli’ne karşıt olarak düzenlenen kampanya kapsamında ise Google’daki otel değerlendirmesi kısmında “bireysel hayata ve gizliliğe saygı duymadığı” gerekçesiyle puanları düşürüldü.

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …