Anasayfa / Politika / ‘FETÖ’den kapatılan derneğin başkanı AK Parti’den belediye başkanı oldu

‘FETÖ’den kapatılan derneğin başkanı AK Parti’den belediye başkanı oldu

‘FETÖ’den kapatılan derneğin başkanı olan Mehmet Cüneyt Aksoy, Mardin Dargeçit’te belediye başkanı oldu ve mazbatasını hiçbir sorun yaşamadan aldı.

31 Mart yerel seçimlerinin ardından bazı ilçelerde seçimi kazanan belediye başkan adaylarının KHK ile meslekten ihraç edilmeleri nedeniyle YSK’ye itirazda bulunulmuştu. Bu kişilere mazbata verilip verilmediğiyle ilgili il seçim kurullarına başvuran YSK, KHK ile ihraç edilen adaylara mazbata verilmemesini kararlaştırmış ve bu nedenle HDP’nin kazandığı bazı belediyelerin AK Parti’ye geçmesi bekleniyor.

KHK ile ihraç edilen ve belediye başkanı olan HDP’lilere mazbataları verilmezken, Mardin Dargeçit Belediye Başkanı olan ve mazbatasını sorun yaşamadan alan AK Partili Mehmet Cüneyt Aksoy’un ‘FETÖ’den kapatılan bir derneğin başkanı olduğu ortaya çıktı. Aksoy aynı zamanda ‘FETÖ’den ihraç edilmiş daha sonra ise işine iade edilmişti.

Kontrol Edin

Uğur Dündar’dan ortak yayın için ilk yorum

Binali Yıldırım’ın moderatör olarak önerdiği gazeteci Uğur Dündar, Türkiye’yi ekran başına kilitleyen ortak yayın için …