Anasayfa / Politika / Gazeteci Takan’dan olay yaratacak Erdoğan iddiası

Gazeteci Takan’dan olay yaratacak Erdoğan iddiası

31 Mart ve 23 Haziran İstanbul seçimlerinin AK Parti üzerindeki olumsuz etkileri devam ediyor.

İstanbul başta olmak üzere çok sayıda büyükşehiri kaybeden AK Parti’de, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan faturayı yakın çevresi yerine, ekonomik krizin sorumlusu olarak gördüğü kurumların yöneticilerine kes-erken, üst üste gelen yanlış kararların Erdoğan’ı ve partisini daha da zor bir duruma düşüreceği yorumları yapılıyor.

Yeniçağ Gazetesi yazarı Ahmet Takan da, Erdoğan’ın mutlak otoritesinin yüksek sesle tartışılmaya başlandığını yazdı.

Kulislerde, “Erdoğan yolun sonuna geldi” yorumlarının yoğunlukta olduğuna dikkat çeken Takan, “Ay sayanlar” var diye de ekledi.

“Erdoğan kontrolü kaybetti’… Kaybetti mi? Kaybettirildi mi? Ayrı bir tartışma konusu. Fena halde sallanıyor R. Erdoğan!..” görüşünü dillendiren Takan, Erdoğan’ın Ali Babacan, Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu çıkışıyla ilgili de, “Bir zamanlar parti içinde başka-ldırışları konuşmaya değer bile bulmazdı. Ufak tefek operasyonlara buruşturur bir kenara atar, burnunu kıvırır geçerdi. Şimdi, hem de uçak sohbetlerinde geniş geniş konuşuyor. Belli ki sık-ıntısı çok büyük. Kor-ku dağları sarmış!..” yorumunu yaptı.

Eleştirilerini bir adım daha ileri götüren Takan, “Saltanatının derdine düşen Erdoğan kontrolü tamamen kaybetti. Kaybetmese, kor-kulu rüyalar görmese ne söylediğini bilmez hale gelir miydi” sorusunu sordu.

Erdoğan’ın Bosna-Hersek dönüşü uçakta gazetecilere, Babacan ile aralarında geçen diyalogu anlattığını anımsatan Takan, bu tür konuşmaların devlet sırrı olması gerekirken ortalığa saçıldığına vurgu yaptı ve ekledi:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin en tepesini temsil eden şahsa artık ne gözle bakılır?.. Devletler arası sır olarak kalması gereken hususların bundan sonra ortalığa dökülmemesinin garantisi var mı?.. Ali Babacan’a vu-racağım diye bunun açıklanması çok mu gerekliydi?.. Ali Babacan, Özbekistan’a yardım etmeyi kabul etmedi diye ne kadar ya-ra alır?.. Parti kurma çalışmaları sekteye mi uğrar?.. Üstelik, Ali Babacan tercihi ne kadar doğru?.. O da bambaşka bir tartışma konusu!..”

(ahval)

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …