Anasayfa / Politika / Gökçek “İlgim yok” demişti, ama gerçek on yıl sonra ortaya çıktı

Gökçek “İlgim yok” demişti, ama gerçek on yıl sonra ortaya çıktı

Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı depo olarak kullanılan bir kafeteryada Mart 2009 seçimleri öncesinde ortaya çıkan “Gökçek gidecek sol gelecek” yazılı broşürler bulundu. Gökçek, broşürlerin kendisiyle ilgisi olmadığını söylemişti

Gökçek “İlgim yok” demişti: Depodan “Gökçek gidecek sol gelecek” broşürleri çıktı

29 Mart 2009 yerel seçimlerine bir hafta kala Ankara’da billboardlarda “Gökçek gidecek sol gelecek” yazılı, herhangi bir kurum ya da kişinin imzasının olmadığı afişler ve broşürler ortaya çıkmıştı. Söz konusu propaganda malzemelerini dönemin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından kentin dört bir yanına dağıtıldığı konuşulurken Gökçek, bu afiş ve broşürlerle bir ilgisinin olmadığını söylemişti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın icraatlarını takip eden Ankara Gelişiyor adlı Twitter hesabı, Mart 2009 yerel seçimleri öncesinde ortaya çıkan broşürlerin Dikmen Vadisi’nde bir depoda bulunduğunu duyurdu. Kafeterya olarak planlanan fakat depo olarak kullanılan belediyeye bağlı mekanda Osman Gökçek’in seçim afişlerinin de bulunması dikkat çekti.

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …