Anasayfa / Politika / Gül ve Davutoğlu’ndan Kılıçdaroğlu mesajı

Gül ve Davutoğlu’ndan Kılıçdaroğlu mesajı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun hayatını kaybeden askerin ce-nazesinde sal-dırıya uğramasının ardından Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu’ndan açıklama geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sal-dırıya uğramasının ardından Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu’ndan da açıklama geldi.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Ana muhalefet lideri Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na bugün yapılan sal-dırıyı kınıyorum. Siyaset diline hakim olan nefret söyleminin tehlikesi umarım artık farkedilir.” dedi.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ise,

“Acılarımızı provokasyonlara alet etmek isteyenlere izin veremeyiz. Şe-hidimizin Ankara’daki ce-nazesinde CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan sal-dırıyı kınıyorum.Bu vahim olay, siyasi kutuplaşma ve gerilimin bir an önce geride bırakılması gerektiğini çok açık bir şekilde ortaya koymuştur.Başta siyasi liderler olmak üzere bütün siyasi ve toplumsal kesimleri, sağduyuya, her türlü teröre karşı omuz omuza vermeye, demokratik düzen içerisinde hareket etmeye ve kutuplaştırıcı siyasi söylemlerden uzak durmaya davet ediyorum.” dedi.

Kontrol Edin

Tarikatçılar birbirine girdi

Nurcu Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah ve Cübbeli Ahmet arasındaki tartışmada tansiyon yükseldi. Cübbeli Ahmet ile Nurcu Uşşaki …