Anasayfa / Politika / Gülerce, İstanbul seçimlerine ilişkin üçüncü ihtimali açıkladı

Gülerce, İstanbul seçimlerine ilişkin üçüncü ihtimali açıkladı

Bir dönem adı Gülen cemaati ile anılan, Star yazarı Hüseyin Gülerce, YSK’nın İstanbul için vereceği kararın ne olursa olsun Türkiye’yi siyasî kaos dönemine sokacağını iddia etti. Gülerce ihtimaller arasında “Sandık hileleri ve oyunlarının CHP lehine tezgâhlandığı gerekçesiyle, İmamoğlu’nun mazbatası iptal olur ve ikinci aday olarak Binali Yıldırım’a mazbata verilmesi” olduğunu öne sürdü.

“Doğrudan FETÖ şey-tanlıklarını, kumpaslarını, tezgâhlarını hatırlatan bu sandık iha-netine, ‘olsun, bir defa da göz yumulsun’ mu densin?” diyen Gülerce’nin “İstanbul kararı; CHP ne yapar?” başlığıyla yayımlanan yazısının ilgili bölümü şöyle:

Hüseyin Gülerce

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz parti genel merkezinde düzenlediği önceki günkü basın toplantısında çarpıcı gerçeği şöyle belirtti:

“İki yıl öncesinden başlayarak, tam bir organizasyon içerisinde sandık başında hile yapmaya dönük bir takım iş ve işlemlerin olduğunu görüyoruz.”

Doğrudan FETÖ şey-tanlıklarını, kumpaslarını, tezgâhlarını hatırlatan bu sandık iha-netine, “olsun, bir defa da göz yumulsun” mu densin?

YSK, nasıl bir karar verirse versin Türkiye’yi siyasî kaos dönemi bekliyor.

Üç ihtimal var:

1. İtirazlar reddedilir, İmamoğlu’nun başkanlığı kesinleşir.

2. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri iptal olur, yeni bir seçim için tarih verilir.

3. Sandık hileleri ve oyunlarının CHP lehine tezgâhlandığı gerekçesiyle, İmamoğlu’nun mazbatası iptal olur ve ikinci aday olarak Binali Yıldırım’a mazbata verilir…

Birinci ihtimal için Cumhurbaşkanı Erdoğan, “YSK kararına tabii ki saygılı oluruz” dedi.

Ancak ikinci ve üçüncü ihtimal CHP’ye neler yaptırır?

YSK üyelerini Kızılay’da yüzünüze tükürürler diye teh-dit eden CHP zihniyetinden endişelenmemek elde değil…

Kontrol Edin

Fırat’ın doğusunda Türkiye ile ABD’den ilk ortak helikopter uçuşu

Fırat’ın doğusunda güvenli bölge birinci safha uygulamaları kapsamında Türk ve Amerikalı komutanların katıldığı ilk ortak …