Anasayfa / Politika / Hangi partiler HDP’ye bayram ziyaretinde bulundu?

Hangi partiler HDP’ye bayram ziyaretinde bulundu?

Siyasi partiler arasındaki bayramlaşma ziyaretleri devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi ve Saadet Partisi temsilcileri HDP’ye bayram ziyaretinde bulundu.

Ankara’da Ramazan Bayramı ziyaretlerinde bir araya gelen siyasi parti temsilcileri, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

HDP Milletvekili Hüda Kaya, “İktidar zihniyetine karşı bir kez daha demokrasi gücünün bu iktidara, saray politikalarına ciddi bir ders vermesi gerektiğine inanarak biz de çalışmalarımızı yürütüceğiz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi ve Saadet Partisi temsilcileri HDP’ye bayram ziyaretinde bulundu.

CHP her yıl olduğu gibi bu bayramda da HDP’ye bayram ziyareti gerçekleştirerek İstanbul adayları Ekrem İmamoğlu için destek istedi.

CHP Milletvekili Yıldırım Kaya, “Her şey çok güzel olacak. Umut varsa barış var, umut varsa demokrasi var, umut varsa özgürlük var. 82 milyonun birbirini sahte değil, gerçek anlamda kucaklaştığı bir bayram mutlaka geçireceğiz” ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi de hiçbir ayrım gözetmeksizin bütün siyasi partilere bayram ziyaretinde bulundu.

Saadet Partisi Milletvekili Cihangir İslam, “Mahalli seçimler 31 Mart’ta bitmişti. İstanbul’da ne yazıkki siyasi tarihe sıkıntılı bir şekilde geçecek olan bir süreç aktarıldı. İstanbul halkının bu haksızlığa karşı gerekeni yapacağını tahmin ediyorum” diye konuştu.

Ramazan Bayramı’nda AK Parti ile HDP arasında herhangi bir ziyaret gerçekleşmedi.

Kaynak: Rûdaw

Kontrol Edin

Cemil Bayık’tan, HDP önünde eylem yapan ailelere ilişkin açıklama

KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanı Cemil Bayık, HDP Diyarbakır İl Binası önünde annelerin eylem yapmasına …