Anasayfa / Politika / HDP heyeti Siverek’te devleti sordu

HDP heyeti Siverek’te devleti sordu

HDP Urfa milletvekilleri Nimetullah Erdoğmuş, Ömer Öcalan ve Ayse Sürücü ile avukatlardan oluşan heyet bugün Urfa’nın Siverek ilçesinde 6 kişinin hayatını kaybettiği olayın yaşandığı Çeltik köyünü ziyaret etti.

Köyde kurulan taziye alanında konuşan Erdoğmuş, “Bize sorarsanız HDP siyasetçileri olarak biz devleti nefes alış verişimizde bile hissediyoruz. Devlet her tarafımızda. Bu tür olayların bu şekilde sonuçlanmasından önce bu devlet nerede, bu devlet gözleri nerede?” dedi.

Erdoğmuş konuşmasına şöyle devam etti:

Bakınız Ramazan ayında yine elim olaylarla karşılaştık ancak muhatap bulamadık. HDP heyeti olarak vekillerle beraber başsavcının sekreterliğine gitmemize rağmen bizle görüşmedi.

Toplumsal huzur ve barışın dinamitlenerek heba edildiğini şahit oluyoruz, buna son verilmelidir. HDP olarak bu olaylar bıç-ağın kemiğe dayandığı bir nokta olarak görüyoruz.

Hep beraber çağrıda bulunuyoruz su-çlular failler hukuk devleti isek, eğer adalet dağıtıcıları Urfa’da varsa bugünden tezi yok, öncellikle müsebbibi olanlar ve failler yargının karşısına çıkarılsın.
Diğer taraftan da mağduriyetin boyutu şu anda aşikârdır, güneş gibi apaçıktır. Bu mağduriyete karşı da kimse kendisini kör sağır ve dilsiz yapmasın.

Biz bu tür mağduriyetin gözü, bu tür mağduriyetin kulağı ve bu tür mağduriyetlerin dili olmaya devem edeceğiz. Ben yine sonuç olarak heyetimiz adına ve genel merkezimiz adına ve-fat edenlere Allahtan rahmet ve geride kalanlara baş sağlığı diliyorum.

kaynak: Artı Gerçek

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …