Anasayfa / Politika / HDP iki belediye için yeni eş başkanları belirledi

HDP iki belediye için yeni eş başkanları belirledi

HDP Yerel Yönetimler Merkezi Kurulu, Diyarbakır’ın yerel seçimlerde kazanılan Kayapınar ve Yenişehir belediyelerine eşbaşkan olarak gösterilip, KHK’li oldukları gerekçesiyle mazbataları verilmeyen isimlerin yerine yeni eşbaşkanları belirledi.

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) 31 Mart yerel seçimlerinde gösterdiği listeyle Diyarbakır’ın merkez Yenişehir Belediyesi Eşbaşkanı seçilen İbrahim Çiçek ile Kayapınar Belediyesi Eşbaşkanı seçilen Necati Pirinççioğlu’na, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararıyla KHK’li oldukları gerekçesiyle mazbataları verilmedi.

Bunun üzerine HDP Yerel Yönetimler Merkezi Kurulu, mazbataları verilmeyen Yenişehir ve Kayapınar belediyelerinin yeni eşbaşkanlarını belirlemek üzere Diyarbakır İl Örgütü ile birlikte temayül çalışması yaptı. Yapılan çalışma neticesinde her iki belediyenin meclis grubuyla birlikte yeni eşbaşkanların belirlenmesi için toplantı gerçekleştirildi.

Yapılan toplantı sonucunda partinin Belediye Meclislerinde yer alan Mehmet Deviren Yenişehir Belediyesi Eşbaşkanı, Davut Keser ise Kayapınar Belediyesi Eşbaşkanı olarak belirlendi. (MA)

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …