Perşembe , Nisan 18 2019
Anasayfa / Politika / HDP ile AK Parti o önergeyi birlikte reddetti

HDP ile AK Parti o önergeyi birlikte reddetti

İYİ Parti’nin “Milli Eğitim Bakanlığı, Danıştay’ın öğrenci andıyla ilgili verdiği kararın uygulanmamasına” ilişkin grup öneri, Meclis Genel Kurulunda kabul edilmedi.

TBMM Genel Kurulunda siyasi partilerin grup önerileri görüşüldü. Genel Kurulda, ilk olarak, İYİ Parti’nin “Milli Eğitim Bakanlığı, Danıştay’ın öğrenci andıyla ilgili verdiği kararın uygulanmamasına” ilişkin grup önerisinin bugün ele alınması önerisi görüşüldü.

Önerge, AK Parti ve HDP ret, MHP’nin ise çekimser oylarıyla kabul edilmedi. Konuyla ilgili ilk açıklama İYİ Parti’den geldi.

Sosyal medya hesabından yapılan açıklamada “Andımız’ın okullarda tekrar okutulmasına dair Danıştay kararının uygulanmaması konusunda verdiğimiz araştırma önergesi; AK Parti ve HDP’nin ret, MHP’nin Çekimser oyları ile reddedilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Grup önerilerinin ardından TBMM Genel Kurulunda, Maden Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapan Kanun Teklifinin görüşmelerine geçildi.

Kontrol Edin

Mızraklı: Gönül değil banyo belediyeciliği yapmışlar

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı, belediyeye bağlı su ve kanalizasyon idaresinin genel müdürlük …