Anasayfa / Politika / HDP İstanbul İl Merkezi‘ni ziyaret eden İmamoğlu’ndan Demirtaş talebi

HDP İstanbul İl Merkezi‘ni ziyaret eden İmamoğlu’ndan Demirtaş talebi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu İstanbul’da siyasi partilerin il merkezlerini ziyaret etti.

HDP İstanbul İl Merkezi‘nin çıkışında gazetecilerin sorularını cevaplayan İmamoğlu, imkan olursa Selahattin Demirtaş‘ı ziyaret etmek istediğini söyledi.

Medyascope’tan Fırat Fıstık’ın haberine göre İmamoğlu şöyle konuştu:

“Sayın Demirtaş’a 23 Haziran önceki söylemleri ve ortaya koyduğu teşvik ve destekten dolayı teşekkür etmiştim. Bu tutum ve davranışlar elbette bizim için değerli.

Bu çokça bize de soruldu. Niçin tu-tuklu, herkes gibi ben de anlamak istiyorum. Özellikle hukuk açısından mağdur edilmiş her kim varsa ben yanında olduğumu, bu sürecin bir an önce bitirilmesi gerektiğini söylüyorum.

İnsanların su-çu belli değilken yaratılan ortamda yıllarca ha-pis yatan insanların hayatını kaybettiğini biliyoruz. Bir Ergenekon süreci yaşandı, o süreçte in-tihar edenleri, yaşamlarını kaybedenleri biliyoruz. Bu kadar hukuka aykırı düzen, insanların hayatını etkilemesini kim kabul edebilir?

Vicdana, hukuka, adalete sığar mı? Bu bakımdan elbette imkan olsa ziyaret etmek isterim. Bazı ziyaretlerle ilgili kurallar var.

Bizim milletvekilimiz var ha-piste, Eren Erdem. Su-çu ne? Niye tu-tuklu? Onun gibi başka vekiller var, gazeteciler var… Tu-tuksuz yargılanmamalılar. Umarım adalet yerini bulur.”

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …