Anasayfa / Politika / HDP’den Kılıçdaroğlu’na ziyaret

HDP’den Kılıçdaroğlu’na ziyaret

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli, Ankara’da bir asker ce-nazesinde uğradığı saldırı sonrasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli, dün Ankara’da bir asker ce-nazesinde uğradığı tekmeli ve yumruklu saldırı sonrasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti. Sal-dırının yaşandığı gün yapıldığı belirtilen ziyaret hakkında HDP’den şu açıklama yapıldı:

“Eş Genel Başkanlarımız Pervin Buldan ve Sezai Temelli, 21 Nisan Pazar günü, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, uğradığı lin-ç girişiminden dolayı, geçmiş olsun ziyaretinde bulunmuştur. Buldan ve Temelli’ye Meclis Başkanvekilimiz Mithat Sancar ve Örgütlenmeden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcımız Alican Önlü eşlik etmiştir.”

Kılıçdaroğlu dün, Hakkari’deki ça-tışmada hayatını kaybeden sözleşmeli er Yener Kırıkçı’nın Ankara’nın Çubuk ilçesinin Akkuzulu köyünde düzenlenen ce-nazesine katıldı. Ancak Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın da hazır bulunduğu ce-naze boyunca ‘protesto edilen’ CHP lideri, ce-naze namazı sonrasında tekmeli ve yum-ruklu sal-dırıya uğradı. Kılıçdaroğlu’nun makam aracı ile alandan çıkarılma girişimi sonuç vermedi; birçok kişi araca taş attı. Kılıçdaroğlu köyde ‘güvenli’ bir eve götürüldü ve buradan çıkabilmesi bir buçuk saat sürdü.

Saldırı sırasında CHP liderine yum-ruk atarken görüntülenen Osman Sarıgün’ün AK Parti üyesi olduğu ortaya çıkmıştı.

Kontrol Edin

Tarikatçılar birbirine girdi

Nurcu Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah ve Cübbeli Ahmet arasındaki tartışmada tansiyon yükseldi. Cübbeli Ahmet ile Nurcu Uşşaki …