Anasayfa / Politika / HDP’den Kulp’taki patlamaya ilişkin açıklama

HDP’den Kulp’taki patlamaya ilişkin açıklama

Diyarbakır’ın Kulp ilçesi kırsalında düzenlenen ve 7 kişinin hayatını kaybettiği, 10 kişinin ya-ralandığı sal-dırıyla ilgili HDP’den açıklama geldi. Açıklamada sal-dırı kınanırken, “Bugün ilçe başkanımızın göz altına alınması ve Belediye Eş Başkanımızın evinin basılması ciddi bir soruşturma yerine yeni bir algı operasyonu peşinde olunduğuna dair ilk işaretlerdir” ifadelerine yer verildi.

HDP Eşbaşkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli imzasıyla yayımlanan açıklamada “Kulp’ta yaşanan sal-dırıyı en sert biçimde kınıyoruz” denildi.

HDP’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Dün akşam saatlerinde Diyarbakır Kulp ilçesinde yaşanmış olan ve 7 kişinin ö-lümü 10 kişinin ya-ralanması ile sonuçlanan sal-dırıyı kınıyoruz.

Öncelikle yaşamını yitirmiş olanlara rahmet, ailelerine ve halkımıza başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Bu asla kabul edilemez durumun acilen ve en etkin biçimde soruşturulması için gerekli adımların atılmasını, sorumluların bulunmasını yetkililerden talep ediyoruz. Bugün ilçe başkanımızın göz altına alınması ve Belediye Eş Başkanımızın evinin ba-sılması ciddi bir soruşturma yerine yeni bir algı operasyonu peşinde olunduğuna dair ilk işaretlerdir.

Bu toprakların her bir karışının huzur ve barış içinde, insanca yaşanabilir hale gelmesi için hem demokratik siyasette hem de toplumsal alanda yapılması gerekenleri yerine getirmedeki duruşumuzu sürdürmekte kararlıyız.”

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …