Anasayfa / Politika / HDP’den Neçirvan Barzani’ye kutlama

HDP’den Neçirvan Barzani’ye kutlama

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli, Kürdistan Bölgesi Başkanlığına seçilen Neçirvan Barzani’yi tebrik etti.

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli, Kürdistan Bölgesi Başkanı seçilen Neçirvan Barzani’yi kutladı.

HDP Eşbaşkanlarının yayımladıkları kutlama mesajında, “Başkanlık görevinizin ulusal birliğe, bölgesel barışa ve halklar lehine kalıcı bir istikrara katkılar sağlaması umuduyla başarılar diliyoruz” denildi.

Mesajda şu ifadelere yer verildi:

“Sayın Nêçîrvan Barzanî,

Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı

Devralmış olduğunuz başkanlık görevinin ulusal birliğe, bölgesel barışa ve halklar lehine kalıcı bir istikrara katkılar sağlayacağı umuduyla başarılar diliyoruz.

Şimdiye kadar Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nde Başbakanlık başta olmak üzere birçok görevde bulundunuz. Yeni görevinizde, iç ve dış sorunların çözümünde diyalog ve barışçıl yöntemlerin esas alınmasına katkı sunacağınıza inanıyoruz.

HDP olarak, ülkemiz ve bölgemizdeki bütün siyasal, toplumsal ve yönetim krizlerinin barışçıl yöntemlerle, halk iradesiyle ve diyalogla çözülmesini temel ilke olarak benimsiyoruz. Bu amaçla yeni görevinizin Güney Kürdistan halkı başta olmak üzere bütün Kürtler için hayırlı sonuçlar doğurmasını temenni ediyoruz. Güney Kürdistan halkının özgürlük, demokrasi ve barış mücadelesini en içten duygularımızla selamlıyoruz.”

Kontrol Edin

Cemil Bayık’tan, HDP önünde eylem yapan ailelere ilişkin açıklama

KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanı Cemil Bayık, HDP Diyarbakır İl Binası önünde annelerin eylem yapmasına …