Anasayfa / Politika / HDP’li eski vekil İbrahim Ayhan hayatını kaybetti

HDP’li eski vekil İbrahim Ayhan hayatını kaybetti

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) eski milletvekili İbrahim Ayhan yaşamını yitirdi. Kürdistan Bölgesi’nin başkenti Erbil’de gece saat 01.00 sıralarında kalp krizi geçiren İbrahim Ayhan’ın yaşamını yitirdiği belirtildi.

Rûdaw’ın haberine göre HDP eski milletvekili Adem Geveri, “Değerli İbrahim Ayhan’ın kaderi de bir çok kürt siyasetçinin kaderi gibi. Türkiye’de bir çok davadan yargılanan sayın Ayhan yurt dışı yasağı bulunduğu için erbil üzerinden Avrupa’ya gitmeye çalışıyordu. Ayhan’ın vefat haberinin hepimizi derinden üzmüştür” ifadelerini kullandı.

Eşi Rezan Ayhan, cenazeyi alamak üzere Erbil’e geleceğini söyledi.

Urfa’da toprağa verilecek olan İbrahim Ayhan’ın vefatına ilişkin olarak, HDP’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada ise şöyle denildi:

“Ömrünü, barış, demokrasi ve özgürlük mücadelesine adayan, bu uğurda ağır bedelleri büyük bir cesaretle karşılayan, mücadele arkadaşımızı kaybetmenin derin acısını yaşıyoruz. Kendisine rahmet; ailesine, sevenlerine ve halkımıza  baş sağlığı diliyoruz.”

Pel Ajans ailesi olarak merhuma Allah’tan rahmet, Kürt halkına baş sağlığı diliyoruz.

Kontrol Edin

Erbil’deki saldırıda hayatını kaybeden Türk diplomatın kimliği belli oldu

Başkent Erbil’de bir restorana düzenlenen silahlı saldırıda hayatını kaybeden diplomatın Türkiye’nin Erbil Başkonsolosluğu’nda görevli Osman …