Anasayfa / Politika / HDP’li Gergerlioğlu’ndan Öcalan ile görüşme açıklaması

HDP’li Gergerlioğlu’ndan Öcalan ile görüşme açıklaması

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Abdullah Öcalan’ın dün avukatları ile yaptığı görüşmeye ilişkin, “Demek ki bu görüşmeler yapılabiliyormuş. Bir mahkumun hakkı 2.5 yıldır bloke ediliyormuş” dedi.

Ömer Faruk Gergerlioğlu, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, ce-zaevleriyle ilgili çok büyük sorunların olduğunu belirtti.

“Ce-zaevlerinde çok büyük sorunlar olmasına rağmen önemli bir duyarsızlık var. Bu konuda çözüm makamında olanlar çözüm bulmuyorlar” diyen Gergerlioğlu, HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven ile ce-zaevlerinde bulunan tu-tuklu ve hü-kümlülerin açlık grevlerinin devam ettiğini söyledi.

Abdullah Öcalan’ın dün avukatları ile görüştüğünü hatırlatan Gergerlioğlu, sözlerine şunları ekledi:

“Demek ki bu görüşmeler yapılabiliyormuş. Bir mahkumun hakkı 2.5 yıldır bloke ediliyormuş. Bu baskılar sonunda avukatlar görüşmeye başladı. Bu hak yine kısıtlı bir şekilde veriliyor. Periyodik bir şekilde bu hakkın verilmesi çok önemlidir. İmralı’daki tecridin bitirilmesi, açlık grevlerinin bitmesi anlamına gelecek.”

Gergerlioğlu, ce-zaevlerinde yaşanan sorunlar ve hak ihlallerine değinerek, yetkililerin sorunlara çözüm bulmadığını kaydetti

Kontrol Edin

Arınç, Babacan ve Davutoğlu’nun iktidarına bakın yüzde kaç ihtimal verdi

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, AK Parti’nin 18. kuruluş yıl dönümünde 11. Cumhurbaşkanı …