Anasayfa / Politika / HDP’nin Diyarbakır’da cami yıkma haberlerine, Mızraklı’dan cevap

HDP’nin Diyarbakır’da cami yıkma haberlerine, Mızraklı’dan cevap

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı, bazı basın organlarında çıkan “HDP’li belediye cami yıkma kararı aldı” haberleri hakkında hukuki sürecin başlatılacağını söyledi. Mızraklı, belediye meclisinin aldığı kararı da Twitter’dan paylaştı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, belediye meclisinde aldığı kararla Kayapınar ilçesinde bulunan “yeşil alan ve sosyal tesisler için ayrılmış arazilerin yeniden eski statüsüne kavuşturulması” kararı aldı.

Kayyım döneminde imar planında Otopark ve Dini Tesis Alanı olarak belirlenen bu arazide yapımına başlanan ve kaba inşaatı bitmiş bir de cami bulunuyor. Bu kararın üzerine bazı basın organları belediyenin bu kararını “Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 4 camiyi yıkma kararı aldı” şeklinde duyurdu

Diyabarkır Valiliği de Büyükşehir Belediye Meclisinin bu kararının mevzuata aykırı olduğu gerekçesiyle yürütmesinin durdurulması talebiyle Diyarbakır Nöbetçi İdare Mahkemesine başvurdu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı ise çıkan bu haberlerin “yalan ve if-tiraya” dayalı olduğu belirterek söz konusu meclis kararını paylaştı. Mızraklı, bu yayın organları için hukuki sürecin başlatılacağı bilgisini de verdi.

 

 

 

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …