Cumartesi , Nisan 20 2019
Anasayfa / Politika / HDP’nin yerel seçim stratejisi belirlendi

HDP’nin yerel seçim stratejisi belirlendi

Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimler yaklaşırken Halkların Demokratik Partisi (HDP) seçim stratejilerini belirlemeye dönük çalışmalarda bulunuyor. HDP’nin, AK Parti-MHP ittifakına karşı yerel inisiyatifler aracılığıyla tüm bölgelerde farklı muhalif kesimlerle işbirliği yapmaya karar verdiği bildirildi.

Cumhuriyet’ten Mahmut Lıcalı’nın haberine göre, HDP’de yerel seçimlerde izlenecek stratejiye yönelik bir süredir yapılan çalışmalar dünkü MYK toplantısında masaya yatırıldı.

Toplantıda AK Parti ve MHP’nin iktidar cephesine karşı tüm demokratik muhalefetin bir araya gelmesi yönünde bir strateji izlenmesi görüşü öne çıktı.

Bu kapsamda farklı muhalefet kesimlerine, yerel seçimlerde kentlerde oluşacak inisiyatifler aracılığıyla çağrı yapılması kararlaştırıldı.

Tabanda oluşacak birlikteliklerin doğal bir ittifaka evrileceği ve iktidara karşı güçlü bir alternatif olacağı, pek çok kentte de iktidarın geriletilmesinin söz konusu olabileceği değerlendirmesi yapıldı.

MYK toplantısında kayyım atanan belediyelerin tamamının geri alınmasına yönelik özel bir çalışma yapılması gerektiği de belirtildi.

Kontrol Edin

Silopi kayyumunun icraatları belediye binasına asıldı: Bakın neler var

Şırnak’ın Silopi Belediyesi’ni 73,1’lik oy oranıyla kazanan Halkların Demokratik Partisi (HDP) eşbaşkanları Süleyman Şavluk ve …