Anasayfa / Politika / Hollywood yıldızı Demirtaş’ın kitabının yayın haklarını aldı

Hollywood yıldızı Demirtaş’ın kitabının yayın haklarını aldı

Hollywood’un ünlü aktristlerinden Sarah Jessica Parker, HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Edirne F Tipi Cezaevi’nde kaleme aldığı kitabı Seher’in yayın haklarını satın aldığı bildirildi.

Parker, 16 Eylül 2017 tarihinde basılan ve 144 sayfadan oluşan, 12 kurgu hikayenin bulunduğu kitap elindeyken de görüntülenmişti.

Konuyla ilgili Kani Xulam tarafından Jerusalem Post tarafından kaleme alınan yazıda, Parker’ın, ‘Tu-tuklu Kürt siyasetçiye ışık tuttuğu’ belirtiliyor:

Yazının satırbaşları şöyle:

“Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ağır bir Kürt fobisi var. Ancak fobisi bu kez, Demirtaş’ın Edirne’deki ce-zaevinden Seher’i yazmasına neden oldu.

Ödüllü TV ve sinema yıldızı Parker’ın, kısa bir süre önce açtığı yayınevi SJP fo Hogarth, Seher’in yayın haklarını satın aldı. Kitap 23 Nisan 2019’da yayımlanacak.

Afallatıcı ihtimalleri bir düşünün: Bir Amerikalı ikon, Türkiye’nin Kürtlere karşı kültürel kırımını gün yüzüne çıkaran bir kampanyaya ön ayak oluyor! Bu Ankara’ya milyonlarca dolara patlayabilir. Bu, Kürdistan’ın büyük bir bölümünü yok eden ve en parlak kadınlarını, erkeklerini ce-zaevine atan ırkçı hükümeti için daha az para demek.

Seher belki V.S. Naipaul tarafından kaleme alınan ve yazarının 2001’de Nobel ile ödüllendirilmesini sağlayan, 17 hikayeden oluşan Miguel Street ile kıyaslanabilir.”

Kontrol Edin

İsrail’den Müslüman Kongre üyelerine giriş yasağı

İsrail hükümeti, ‘ülkeye zarar vermek istedikleri’ gerekçesiyle Amerikan Kongresi’nin iki kadın Müslüman üyesi olan Tlaib …