Anasayfa / Politika /  İçişleri Bakanlığı HDP’li 26 belediye için talimat verdi

 İçişleri Bakanlığı HDP’li 26 belediye için talimat verdi

İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla HDP’nin kazandığı Mardin Büyükşehir Belediyesi dahil 26 belediyenin girişine polis kontrol noktası yerleştirildiği bildirildi.

31 Mart seçimlerinde Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) kazandığı Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin girişine polis memurları görevlendirildi. Belediye yetkililerine, İçişleri Bakanlığı talimatıyla görevlendirildiklerini sözlü bir şekilde aktaran polisler, X-ray cihazlarından geçirilen yurttaşları üst aramasına tabi tutuyor.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre polis, belediye binası önünde çekim yapmak isteyen basın emekçilerini ise, “talimat bu şekilde” diyerek engelledi.

26 Belediye için talimat

Belediye yetkililerinden konu hakkında alınan bilgilere göre, HDP’nin kazandığı 26 belediye için böylesi bir “talimat” verildi. Ayrıca, seçilen belediye başkanlarını “koruma” amaçlı söz konusu görevlendirmelerin yapıldığı “talimat” gerekçeleri arasında yer aldığı öğrenildi.

Belediye yetkilileri, “Alınan ihbarlar neticesinde Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kamu görevinden ihraç edilmiş kişilerin belediyelere geldikleri ve yönetime müdahale ettikleri” iddiasının da “talimat”ın içerisinde yer aldığını aktardı.

Kontrol Edin

Tarikatçılar birbirine girdi

Nurcu Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah ve Cübbeli Ahmet arasındaki tartışmada tansiyon yükseldi. Cübbeli Ahmet ile Nurcu Uşşaki …