Anasayfa / Politika / İddia: Davutoğlu liderliğindeki parti bir aya kadar duyurulacak

İddia: Davutoğlu liderliğindeki parti bir aya kadar duyurulacak

Kulislerde ‘Yerel seçimden sonra AK Parti içindeki muhalifler eski Başbakan Ahmet Davutoğlu liderliğinde yeni bir oluşuma hazırlanıyor’ iddiası, hareketin içinde yer alacak bir isim tarafından doğrulandı.

‘BAKANLIK YAPAN BİR ÇOK İSİM DE YER ALACAK’

AK Parti’de Ahmet Davutoğlu’nun Genel Başkan olduğu dönemde Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) üyeliği ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunan isim, yeni siyasi hareketin bir ay içinde programını Türkiye’ye duyuracağını ve Ahmet Davutoğlu’nun harekete liderlik yapacağını belirtti. AK Parti’nin Genel Başkan Yardımcısı, Ali Babacan’ın da hareketin içinde yer alacağını ifade ederken, geçmişte AK Parti’den bakanlık yapmış bir çok ismin de yeni oluşumda yer alacağını ifade etti.

‘CHP’DEN, MHP’DEN VE İYİ PARTİ’DEN DE KATILIMLAR OLACAK’

Hareketin bir ay içinde topluma duyurulacağını ifade eden eski MKYK üyesi, iki aya kadar ise Cumhuriyet Halk Partisi’nden, MHP’den ve İYİ Parti’den isimlerin de Davutoğlu’nun liderliğindeki partiye katılacağını söyledi.

‘MİLLET AK PARTİ’YE ‘BEN SANA BU ÜLKEYİ TEK BAŞINA YÖNETTİRMEM’ DEDİ’

Yerel seçime ilişkin değerlendirmede de bulunan eski AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, “Millet AK Parti’ye ‘Sana bu ülkeyi tek başına yönettirmem’ dedi” ifadelerini kullanırken, CHP’nin İstanbul, Ankara, Mersin, Adana, Antalya gibi kentleri rakibinin elinden almasına ilişkin şu yorumu yaptı:

SEÇİM SONUCU CHP’NİN DEĞİL KILIÇDAROĞLU’NUN BAŞARISI’

“Seçim sonucu, CHP’nin değil, Kemal Kılıçdaroğlu’nun başarısıdır. CHP’nin Parti Meclisi Kılıçdaroğlu’na müsaade etseydi, CHP bir kaç il daha kazanıp, puanını biraz daha yukarı taşıyabilirdi. Millet de CHP’ye çok açık bir mesaj vererek, ‘Partini uç fikirlerden arındırıp merkeze yaklaştırırsan ben sana Bolu’yu, Kırşehir’i bile kazandırırım’ dedi”

‘CUMHUR İTTİFAKI’NIN KAZANANI MHP’DİR’

Seçimin bir diğer kazananının MHP olduğunu belirten eski MKYK üyesi, “Devlet Bahçeli, Cumhur İttifakı’nın kazananıdır. AK Parti’yle yarıştığı hemen hemen her yerde belediyeleri kazanmıştır” ifadelerini kullandı.

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …