Anasayfa / Politika / İddia: Mehmet Şimşek, Erdoğan’ın teklifini reddetti

İddia: Mehmet Şimşek, Erdoğan’ın teklifini reddetti

Ali Babacan’ın kuracağı yeni partide aktif rol alacağı konuşulan Mehmet Şimşek, aracıların talebi üzerine Erdoğan’la biraraya geldi. Görüşmede Erdoğan, Şimşek’ten çalışmalarını parti içinde sürdürmesini istedi ancak Şimşek siyasi görev üstlenmekten yana değil.

AK Partili Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve AKP hükümetlerinde eski ekonomiden sorumlu devlet bakanlığı, maliye bakanlığı ve başbakan yardımcılığı görevlerinde bulunmuş Mehmet Şimşek, önceki gün AK Parti genel merkezinde iki saat süren bir görüşme gerçekleştirdi.

Hürriyet’ten Nuray Babacan’ın haberine göre, aracıların talebi üzerine Erdoğan’la biraraya gelen Şimşek’e, Erdoğan’ın ekonomiye ilişkin çalışmalarını parti içinde sürdürmesi ve gerekirse danışman olarak kendisinden yararlanılabileceğini dile getirdiği öne sürüldü.

Ali Babacan’ın ana ekibinde bulunduğu ve kuracağı yeni partide aktif rol alacağı konuşulan Şimşek’in, ekonomideki gelişmelerle ilgili görüşlerini dile getirdiği ancak şimdilik siyasi bir görev üstlenmekten yana olmadığını ifade ettiği belirtildi.

Mehmet Şimşek siyaseti bıraktıktan sonra Londra’da bir şirkette çalışmaya başlamıştı ve kontratı gereği bir yıl daha başka bir faaliyette bulunamıyor. Şimşek’in ailesinin Ankara’da olması nedeniyle İngiltere-Ankara arasında sürekli seyahat halinde olduğu ve geçtiğimiz süreçte Ali Babacan ve ekibiyle de birkaç kez bir araya geldiği biliniyor.

Haber sonu videosu:

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …