Anasayfa / Politika / ‘İktidar bloku hızla İstanbul’da yeni seçimlere hazırlanıyor’

‘İktidar bloku hızla İstanbul’da yeni seçimlere hazırlanıyor’

Karar yazarı Taha Akyol, ‘iktidar blokunun hızla İstanbul’da muhtemel yeni seçimlere hazırlandığını’ öne sürdü.

‘YSK ne yapar?‘ başlıklı yazısında, Akyol Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın gündeme getirdiği ‘kızgın demir’ söylemine anımsatarak, “İktidar bloku hızla İstanbul’da yeni seçimlere hazırlanıyor. Bunun en büyük kanıtı seçimlerden sonra soğutulması istenen ‘kızgın demir’in daha da ısıtılmasıdır” dedi.

Akyol’un yazısının ilgili bölümü şöyle:

İktidar bloku hızla İstanbul’da yeni seçimlere hazırlanıyor. Bunun en büyük kanıtı seçimlerden sonra soğutulması istenen “kızgın demir”in daha da ısıtılmasıdır.

Ak Parti’nin Kızılcahamam kampında bir defa bile “Türkiye ittifakı”ndan bahsedilmemesinin bir sebebi Bahçeli’nin karşı çıkması ise, diğer sebebi İstanbul seçimlerine hazırlık olsa gerek.

31 Mart seçimlerinden sonra iktidarın hızla ekonomiye odaklanarak “reformlar”ı açıklaması yönünde bir beklenti vardı; TÜSİAD bunu açıklamıştı. Fakat iktidarın gündemindeki birinci madde ekonomi değil, men-fur bir sal-dırıya uğrayan Kılıçdaroğlu’nun sal-dırıya uğradı diye su-çlanması…

Bunlar seçim işareti değil mi?

Yoksa İstanbul’u ‘kazandık ama elimizden alındı’ diye bir ‘mağduriyet’ motivasyonu yaratmak için mi böyle yapılıyor?

Siyasette taktikler bitmez, önemli olan YSK’nın neye karar vereceğidir.

Kontrol Edin

Datça’da kayyım protestosu: 21 kişi gözaltına alındı

Datça’da, Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye başkanlarının görevden alınarak yerlerine kayyum atanmasını protesto etmek …