Anasayfa / Politika / İmamoğlu, Binali Yıldırım ile arasındaki farkı açıkladı

İmamoğlu, Binali Yıldırım ile arasındaki farkı açıkladı

Ekrem İmamoğlu’ndan kendisiyle canlı yayına çıkma teklifine “Tek başıma karar veremem” diyen Binali Yıldırım’a, yanıt geldi. İmamoğlu, “Garanti veremem, tek başıma karar veremem demiş. Fark burada. Ben 16 milyon insanın bizden ne istediğine bakarım” dedi.

Binali Yıldırım Habertürk’te yayınlanan proramda, Didem Arslan’ın “İkinizi de Habertürk ekranlarında ağırlamak istedik. Ekrem Bey’e sordum, ‘ben çok isterim, Binali Bey kabul ederse, ben o yayında olmak isterim’ dedi. Siz bu çağrıya ne dersiniz” diye sordu. Yıldırım önce “Olabilir, bakarız” derken, daha sonra “Garanti veremem, bu benim tek başıma vereceğim bir karar değil” demişti.

Haber Global’de canlı yayında soruları yanıtlayan Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım’ın sözleri için şu yorumu yaptı:

“Benim kararım net. Özgürlüğümle, demokrasi kurallarına uyma konusunda verdiğim sözle yola çıktım. Canlı yayında olabilir bakarız demiş. Garanti veremem tek başıma karar veremem demiş. Fark burada. Ben 16 milyon insanın bizden ne istediğine bakarım.”

Kontrol Edin

Bahçeli’den HDP ve Kürt tahammülsüzlüğü

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul seçimleri sonuçlarına ilişkin, “Sandık oy …