Anasayfa / Politika / İmamoğlu ve Yavaş’ın Sivas paylaşımlarına tepki

İmamoğlu ve Yavaş’ın Sivas paylaşımlarına tepki

 

İmamoğlu’nun paylaşımına ve Mansur Yavaş’ın ilk tweetine sosyal medyada çok sayıda kişi tepki gösterdi:Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’nun 2 Temmuz 1993’te Sivas’ta yaşanan vahşet için ‘kat-liam’ ifadesini kullanmaması tepki çekti. Eleştiriler üzerine Yavaş yeni bir mesaj paylaştı.
Sivas Katliamı için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ‘olay’, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise ‘pro-vokasyon’ ifadesini kullandı. Sosyal medyada çok sayıda kişi CHP’li Yavaş ve İmamoğlu’nun ‘kat-liam’ ifadesini kullanmamasına tepki gösterdi. Eleştirilerin ardından Yavaş, ikinci bir tweet attı.

Ekrem İmamoğlu paylaştığı mesajda şu ifadeleri kullandı:

“2 Temmuz 1993’te Sivas’ta yaşananlar hem insanlık hem ülkemiz tarihinde kara bir lekedir. Bu acı olayda kaybettiğimiz tüm canları rahmet ve özlemle anıyorum. #unutMADIMAKlımda”

Mansur Yavaş ise ilk tweetinde, “2 Temmuz 1993 günü Sivas’ta meydana gelen provokasyon ve ağır ihmal sonucu hayatını kaybeden aydın ve sanatçılarımızı saygıyla anıyor, yaşadığımız onca acıya rağmen kardeşliğini hiç bozmayan milletimize şükranlarımı sunuyorum. #UnutmadıMADIMAKlımda” dedi.

Madımak’ta 35 kişinin yakılarak ö-ldürülmesine ‘katliam’ demediği için sosyal medyada eleştirilen Mansur Yavaş bir paylaşım daha yaptı.

Yavaş, ikinci mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Sivas Kat-liamı 280 karaktere sığamayacak kadar acı, vah-şi ve can-icedir. Provokatör caniler ile ihmalkar yönetim anlayışı, tarihimizin en büyük kat-liamlarından birine sebep olmuştur. Hiçbir gerekçe veya yorum bu katliamı yumuşatamaz.”

İmamoğlu’nun paylaşımına ve Mansur Yavaş’ın ilk tweetine sosyal medyada çok sayıda kişi tepki gösterdi:

 

İmamoğlu’nun paylaşımına ve Mansur Yavaş’ın ilk tweetine sosyal medyada çok sayıda kişi tepki gösterdi:

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …