Anasayfa / Politika / ‘İmamoğlu’na kumpas kurdular’ iddiası

‘İmamoğlu’na kumpas kurdular’ iddiası

YSK kararı ile mazbatası iptal edilen Ekrem İmamoğlu’nun başkanlık koltuğuna oturmasının ardından ‘’İstanbul’u yeniden fetheden Yunan’’ başlığını atan Etnos gazetesi’nin sahibiyle ilgili yeni iddialar ortaya atıldı.
Yeniçağ yazarı Murat Ağırel, “Ekrem İmamoğlu’na Yunan gazetesi tarafından yapılan kumpasın ayrıntılarını anlatma vakti geldi değil mi?” diyerek Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Ağırel, İmamoğlu ile ilgili iddiaları gündeme getiren Yunan Etnos gazetesinin sahibi ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu‘nun ‘samimi’ fotoğraflarını paylaştı.

Yeniçağ Gazetesi yazarı Murat Ağırel, Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Belediye Başkanlığı koltuğuna oturmasının ardından ‘’İstanbul’u yeniden fetiheden Yunan’’ başlığını atan Etnos gazetesinin sahibi ile ilgili bilgiler paylaştı. Ağırel, gazetenin ve Yunan takımı Paok’un da sahibi olan Rus kökenli iş insanı İvan Savvidis ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun fotoğraflarını yayınladı. “Tabii ki Mevlüt Çavuşoğlu bu manşette sorumlu tutulamaz. Ancak bu adam hangi sıfat ile Dışişleri Bakanımız ile görüşüyor?” diye soran Ağırel, şu bilgileri paylaştı:

23 Haziran’da yenilenecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için bir araya gelen gönüllüler, “İstanbul Seninle Kazanacak!” sloganı ile bir çağrı yayınladı.

23 Mayıs 2019 tarihinde Zübeyde Ana Kültür Merkezi’nde düzenlenecek buluşma için yapılan açıklama şöyle:
İstanbul’da yaşayan sosyalistler, ilericiler, demokratlar, eşitlik ve özgürlük isteyenler “İstanbul Seninle Kazanacak!” sloganı etrafında bağımsız bir seçim kampanyası örgütlemek için bir araya geliyor. 31 Mart yerel seçiminin ardından YSK’nın kararıyla iptal edilen İstanbul seçimleri 23 Haziran tarihinde yeniden yapılacak. “İstanbul Seninle Kazanacak!” kampanyası tüm İstanbulluları bu çalışmanın gönüllüsü olmaya davet ediyor.

“İstanbul Seninle Kazanacak!” seçim çalışmasının planlanması 23 Mayıs 2019 tarihinde Zübeyde Ana Kültür Merkezi’nde (Levent Kültür Merkezi) Saat 19.00’da düzenlenecek kampanya gönüllülerinin katılacağı forumla gerçekleştirilecek. Merkezi düzeyde ve ilçe ilçe sahada neler yapılabileceği netleştirilecek.

İstanbul’da 40’tan fazla noktada sahada yer alacak ve farklı toplumsal kesimler ve mücadele alanlarından gönüllülerle seçim çalışmasını zenginleştirecek “İstanbul Seninle Kazanacak!” kampanyasının forum çağrısı tüm halkı şu cümlelerle çalışmalarına gönüllü olmaya ve sandık başına davet ediyor: “İktidarı yenilgiye uğratmanın bir yönü sandıkta; 23 Haziran’da İstanbul halkının seçimini gasp eden iktidarın belediye başkan adayı karşısında, demokrasi mücadelesinin bir gereği olarak Ekrem İmamoğlu’na oy vermek, oy çağrısı yapmak.” “Ama bu yetmez” diyerek devam eden metinde, halkın bağımsız çıkarlarını temel alan, halkın özne olduğu, herkesin katılımına, varlığına açık ve bağımsız bir çalışma ile birlikte emeğin ve halkın haklarının savunulacağı, adalet mücadelesinin büyütüleceği yolu birlikte açmaya çağrı yapılıyor.

“İstanbul Seninle Kazanacak!” çağrı metni “İktidarın, kaybettiği seçimi tanımadığı biat etmeyenlerin seçme-seçilme hakkı dahil temel yurttaşlık haklarının yok sayıldığı bir düzendir hükümsüz kılınması gereken.” vurgusunu yaparak İstanbul halkını bir mücadelenin parçası olmaya çağırıyor.

 

Kontrol Edin

Arınç, Babacan ve Davutoğlu’nun iktidarına bakın yüzde kaç ihtimal verdi

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, AK Parti’nin 18. kuruluş yıl dönümünde 11. Cumhurbaşkanı …