Anasayfa / Politika / İmamoğlu’ndan Soylu’ya Demirtaş yanıtı

İmamoğlu’ndan Soylu’ya Demirtaş yanıtı

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, “Her şey çok güzel olacak” demenin bir protesto olmadığını söyleyen Soylu’ya, “Bir devlet adamının kendine bir menzil oluşturup, laf üretmesi devlet adamlığına yakışmaz. Ahlaklı devlet adamı olsunlar” yanıtını verdi.

Dün Trabzon’da İmamoğlu’nu bekleyenler Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu görünce “Her şey çok güzel olacak” sloganları atmış, Soylu “Ben buraya Selahattin Demirtaş’ın kucağında gelmedim” demişti.

Ekrem İmamoğlu, Süleyman Soylu’un söz konusu açıklamasına yanıt verdi.

“Her şey çok güzel olacak” demenin bir protesto olmadığını söyleyen Soylu’ya, Ekrem İmamoğlu, “Bir devlet adamının kendine bir menzil oluşturup, laf üretmesi devlet adamlığına yakışmaz. Ahlaklı devlet adamı olsunlar” yanıtını verdi.

“Ben anamın kucağında geldim buraya lafı ederken arkasını düşünsün” diyen İmamoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Terbiyeli ve ahlaklı olsun bu millet terbiyeli ve ahlaklı insanları sever. Herkesi terbiye ve ahlaka davet ediyorum. Allah’a şükür ben terbiyeli ve ahlaklı olmaya çalışacağım. Bunu aşan sözlere cevap vermeyeceğim çünkü seviyesine inmiş olurum.”

Kontrol Edin

CHP’den Ahmet Türk’e sürpriz ziyaret

Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP’nin adayı olan ve ce-zaevindeki HDP’nin önceki Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı ziyaret …