Anasayfa / Politika / İmamoğlu’ndan Yıldırım’a zor soru

İmamoğlu’ndan Yıldırım’a zor soru

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, ortak canlı yayında İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtlıyor.

İsmail Küçükkaya, adaylardan birbirlerine soru sormalarını istedi. İlk olarak Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım’a soru sordu.

Soru ve cevaplar şu şekilde:

Ekrem İmamoğlu: Tekrar soruyorum, sayın Yıldırım, Anadolu Ajansı’nın (AA) o akşam yaptıkları sizin için ne ifade ediyor? Gece yarısı bakanlarla yaptığınız görüşmeleri doğal karşılarken AA ile görüşmediğinizi söylüyorsunuz, bunu doğal mı karşılıyorsunuz? Gece yarısı tüm bilboardların gönül belediyeciliği kazandı afişlerinin asılmasını hangi yetkiyle kim verdi? Ben hala çaldılar’ın muhatabanını kim olduğunu merak ediyorum?

Binali Yıldırım: AA’nın yayın akışını kesmesini AA açıklamalı bu normal birşey değil ama bunu ben yanıtlayamam. 25 tane belediye kazanmış AK Parti, Meclis üyeliklerinin çoğunluğunu kazanmış ne yapacaktık seçimi kaybettik mi diyecektik. Elbette Gönül Belediyeciliği kazandı diyecektik. 50 fazla belediye meclis üyesi kazanmışız.

Ekrem İmamoğlu: Talimatı kim verdi diye soruyorum? bu doğru mudur? Yapılmalı mıydı?

Binali Yıldırım: Çok açık söylüyorum 25 belediyeyi kazanmışız, nüfüsun da yüzde 65’ini teşkil ediyor kazanmışız. 180 Meclis üyesi kazanmışız, 50 fark var. Sonuç buylken kaybettik mi diyecektik o afişler partimiz tarafından asıldı. Bir iki gün sonra onlar da astılar. Daha sonuçlar açıklanmamıştı.

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …